Reca w nowym klubie, pozostały testy medyczne

Arkadiusz Reca w walce z Cristiano Ronaldo
Arkadiusz Reca w walce z Cristiano Ronaldo PressFocus

Potwierdzają się doniesienia z ostatnich dni. Arkadiusz Reca trafi do Spezii Calcio, która po rocznym wypożyczeniu będzie musiała wykupić Polaka za cztery miliony euro. Od podpisania kontraktu dzielą lewego obrońcę testy medyczne.

  • Arkadiusz Reca zostanie wypożyczony z Atalanty Bergamo do Spezii Calcio
  • Po rocznym wypożyczeniu Spezia jest zobligowana do wykupienia Polaka za cztery miliony euro
  • Lewym obrońcą zainteresowanie wyrażały także Fiorentina oraz Olympiakos, stąd opóźnienie w negocjacjach

Arkadiusz Reca trafi z Atalanty do Spezii

Piotr Koźmiński ze Sportowych Faktów podał konkretne informacje dotyczące najbliższej przyszłości Arkadiusza Recy. Kilka dni temu spekulowano, że Polak ma trafić do Spezii, która zagięła na niego parol i dążyła do jak najszybszego podpisania kontraktu. Ostatnio negocjacje jednak wyhamowały, co jednak nie znaczy, że nie znajdą szczęśliwego zakończenia.

26-latek trafi do Spezii, choć transakcja będzie się nieco różnić od tej, o której donoszono ostatnio. Reca zostanie – po raz trzeci z rzędu – wypożyczony. Różnica, w porównaniu z sezonami spędzonymi w SPAL i Crotone, jest taka, iż Spezia po roku ma obowiązek wykupić go z Atalanty Bergamo za cztery miliony euro.

Negocjacje pomiędzy dwoma klubami wyhamowały, bo do gry niespodziewanie wkroczyły Fiorentina oraz Olympiakos Pireus. Ostatecznie jednak Reca przeniesie się do Spezii, której celem będzie uniknięcie degradacji.

Polaka od przenosin dzielą testy medyczne, które według Piotra Koźmińskiego miały mieć miejsce w czwartek. Pozostaje zatem czekać na oficjalne oświadczenia klubów oraz zawodnika.

Arkadiusz Reca, występując w trzech klubach, uzbierał 58 spotkań na poziomie Serie A. Zanotował w nich dwa gole i dziewięć asyst.

Zobacz również: Fiorentina sprowadziła piłkarza z Premier League.

Komentarze