Real żąda od Interu gwarancji ws. płatności za Hakimiego

Achraf Hakimi
Achraf Hakimi PressFocus

Przedstawiciele Realu Madryt są zaniepokojeni opóźnieniem płatności ze strony Interu Mediolan za transfer Achrafa Hakimiego. Według informacji Corriere dello Sport Królewscy oczekują kolejnych gwarancji ze strony Nerazzurrich, a w ostateczności mogą zażądać powrotu zawodnika na Santiago Bernabeu.

Hakimi do włoskiego zespołu dołączył we wrześniu ubiegłego roku. Oba kluby doszły wówczas do porozumienia w sprawie warunków transferu, którego kwota miała opiewać na 40 milionów euro. Porozumienie zakładało przekazanie tej sumy przez Inter w czterech ratach po 10 milionów euro. Pierwsza transza miała trafić do Realu Madryt w grudniu, ale termin jej spłaty został ostatecznie przesunięty na 30 marca.

W Madrycie istnieje jednak obawa, że termin ten może nie zostać dotrzymany. Napływające do siedziby Realu informacje o niestabilnej sytuacji finansowej Interu sprawiły, że mistrzowie Hiszpanii oczekują od włoskiego klubu gwarancji, że otrzymają zapłatę na czas. Pojawiły się nawet doniesienia, że podpisana między klubami umowa o odroczeniu płatności pierwszej raty może być nieważna.

Włoskie media sugerują, że ostatecznym rozwiązaniem tej kwestii może być powrót Hakimiego do Madrytu w zamian za wymazanie długu.

22-letni Marokańczyk rozegrał w obecnym sezonie Serie A 18 spotkań, zdobywając w nich sześć bramek i dokładając do tego cztery asysty. Wcześniej przez dwa sezony z powodzeniem występował na wypożyczeniu w Borussii Dortmund. W pierwszej drużynie Realu miał okazję rozegrać tylko dziewięć meczów w LaLiga, zdobywając dwa gole.

Komentarze

Na temat “Real żąda od Interu gwarancji ws. płatności za Hakimiego