Real podjął decyzję w sprawie Diaza. Milan obejdzie się smakiem

Brahim Diaz
Brahim Diaz fot. PressFocus

Milan miał nadzieję, że uda się przekonać Real Madryt do definitywnej sprzedaży Brahima Diaza. Królewscy zamierzają natomiast postawić na skrzydłowego i wkrótce ogłoszą finalizację podpisu pod nowym kontraktem.

  • Brahim Diaz przez trzy sezony przebywał na wypożyczeniu w Milanie
  • Rossoneri cieszyli się z tej współpracy i chcieli ją kontynuować
  • Hiszpan wraca do Realu Madryt, gdzie ma pełnić istotną rolę

Przyszłość Diaza jest w Madrycie

Brahim Diaz trafił do Realu Madryt z Manchesteru City w 2019 roku. Królewscy na początku na niego postawili, lecz szybko zrozumieli, że jest jeszcze zbyt wcześnie. W 2020 roku Hiszpan został bohaterem rocznego wypożyczenia do Milanu. Po powrocie Real Madryt znów wytransferował swojego zawodnika do Mediolanu, lecz tym razem na dwa lata.

Sezon 2022/2023 był w wykonaniu 23-latka bardzo obiecujący. We wszystkich rozgrywkach zgromadził siedem trafień i siedem asyst, regularnie przy tym występując w pierwszym składzie. Milan był na tyle zadowolony z tej współpracy, że chciał ją kontynuować. Rozpoczęto prace nad definitywnym transferem Diaza, który miał pochłonąć nawet 20 milionów euro.

Wobec odejścia Marco Asensio Real Madryt zdecydował jednak, że postawi właśnie na Diaza. Doszedł z zawodnikiem do porozumienia w sprawie kontraktu ważnego do 2027 roku, odbierając przy tym ostatnie nadzieje Rossonerich. Wkrótce finalizacja podpisu powinna zostać ogłoszona.

Zobacz również: Roma chce Mourinho na dłużej. Portugalczyk złoży podpis pod nową umową?

Komentarze