Nieudany rewanż Romy, aktywny Zalewski

Piłkarze Romy
Piłkarze Romy Pressfocus

Roma nie wyszła zwycięsko z drugiej konfrontacji przeciwko Realowi Betis. Rzymianie do stolicy Włoch wrócą z punktem po remisie 1:1.

• Ani jednego meczu z Realem Betis w Lidze Europy nie wygrała Roma
  • Rzymianie muszą skoncentrować się teraz na rywalizacji o drugie miejsce
  • Cały mecz zagrał Nicola Zalewski, który zaliczył udany występ

Roma będzie walczyć o drugie miejsce

Tydzień temu w Rzymie miał miejsce mecz Roma kontra Real Betis. Miejscowi kibice opuszczali stadion z poczuciem niedosytu, ponieważ podopieczni Jose Mourinho prowadzili z hiszpańskim klubem, by finalnie przegrać 1:2. Portugalczyk liczył, że jego zespół zaliczy udany rewanż.

Pierwsza odsłona spotkania w Hiszpanii była dosyć wyrównana, chociaż to Andaluzyjczycy mieli przewagę w liczbie oddanych strzałów. Jeden z nich znalazł się w siatce Romy, do czego mocno przyczynił się jej piłkarz. W 34. minucie Sergio Canales oddał strzał, po którym piłka leciała w prawy róg bramki. Roger Ibanez zaliczył jednak rykoszet i zmienił tor lotu futbolówki, przez co skapitulował Rui Patricio.

W drugiej połowie meczu, strzałów z obu stron było jak na lekarstwo. Real Betis nie oddał żadnego. Z kolei Roma zaliczyła jedną taką próbę i to w dodatku skuteczną. W 53. minucie Andrea Belotti zdobył bramkę po uderzeniu piłki z bliskiej odległości. Jak się okazało, Włoch ustalił wynik meczu na 1:1. Taki rezultat sprawił, że przedstawicielowi Serie A pozostaje rywalizacja o drugie miejsce. Betis ma już bowiem dziesięć zdobytych punktów, a Roma tylko cztery.