Raul Albiol blisko Villarreal, Manolas jego nastepcą?

Kostas Manolas
Kostas Manolas fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Według nowych informacji włoskich mediów bliski przeprowadzki z SSC Napoli do Villarreal CF jest Raul Albiol. Hiszpana natomiast w szeregach teamu z Kampanii może zastąpić Kostas Manolas, na którego klub z Neapolu jest gotowy wyłożyć 36 milionów euro, czyli tyle ile wynosi klauzula odstępnego za Greka.

Czytaj dalej…

Corriere dello Sport sugeruje, że klub z La Liga ma zapłacić za Raula Albiola cztery miliony euro. Jednocześnie zawodnik ma otrzymać trzyletni kontrakt, w którego trakcie będzie mógł zarobić siedem milionów euro.

Przypomnijmy, że reprezentant Hiszpanii trafił do Napoli w 2013 roku z Realu Madryt, kosztując 12 milionów euro. W szeregach ekipy z południa Włoch zawodnik zaliczył łącznie 236 spotkań.

Z kolei Gianluca Di Marzio ze Sky Sport Italia informuje, że nowy opiekun Giallorossich w osobie Paulo Fonseki chce przekonać Manolasa do tego, aby ten został w Romie. Warto jednak zaznaczyć, że zainteresowanie zawodnikiem wyrażają takie kluby jak: Napoli, AC Milan, czy Juventus FC. Wszystkie ekipy biorą pod uwagę zapłacenie klauzuli odstępnego za piłkarza.

Popularny włoski dziennikarz sportowy podaje również, że klub z Kampanii jest gotowy w zamian za reprezentanta Grecji zaoferować Amadou Diawarę, co miałoby być częścią rozliczenia za Manolasa. Wygląda jednak na to, że rzymianie takim rozwiązaniem nie są zainteresowanie, oczekując tylko gotówki, chyba że w ramach transakcji Napoli oddałoby Driesa Mertensa do Romy.

Komentarze