Raport z włoskiego obozu: Verratti wrócił do biegania

Marco Verratti
Marco Verratti fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch po pierwszym meczu na Euro 220 z Turcją może być jeszcze mocniejsza. W piątek do treningów na dobre wrócił Marco Verratti, który zaczął biegać. W spotkaniu otwarcia Mistrzostw Europy na pewno pomocnika Paris Saint-Germain w składzie Squadra Azzurra zabraknie, ale realny scenariusz zakłada, że piłkarz będzie gotowy na mecz ze Szwajcarią.

  • Reprezentacja Włoch w piątek zacznie Mistrzostwa Europy
  • Dobre wieści napływają z obozu Squadra Azzurra, bo do treningów biegowych wrócił Marco Verratti
  • Pomocnik Paris Saint-Germain zmagał się ostatnio z kontuzją kolana

Marco Verratti zaczął biegać

Reprezentacja Włoch swoje pierwsze spotkanie na Euro rozegra na Stadio Olimpico z drużyną Senola Gunesa. Czwartkowy trening podopiecznych Roberto Manciniego był otwarty dla mediów, dzięki czemu włoscy dziennikarze przekazali kilka ciekawych spraw.

Przede wszystkim widoczne było to, że Verratti zaczął biegać po raz pierwszy, odkąd doznał kontuzji w zeszłym miesiącu w trakcie jednego z meczów Paris Saint-Germain. Włoch biegał wokół boiska w towarzystwie członka sztabu szkoleniowego Gianluki Vialliego. Taki stan rzeczy może oznaczać, że w teorii Verratti będzie mógł się znaleźć w trakcie piątkowej potyczki na ławce rezerwowych. Chociaż jest to mało prawdopodobnie, aby nie narażać zawodnika na odnowienie kontuzji po zbyt szybkim powrocie na boisko.

Włosi przed startem Mistrzostw Europy stracili już dwóch zawodników. Najpierw Stefano Sensi został zastąpiony przez Matteo Pessinę. Tymczasem Lorenzo Pellegriniego musiał zastąpić Gaetano Castrovilli.

Wyjściowy skład reprezentacji Włoch wydaje się przewidywalny. Pewni gry są między innymi Ciro Immobile oraz Domenico Berardi, którzy powinni pozbawić gry Federico Chiesę oraz Andreę Belottiego. W drugiej linii obok Jorgino i Nicolo Barelli spodziewać się można Manuela Locatelliego.

Czytaj więcej: Euro 2021: Turcja – Włochy. Zapowiedź meczu (typy, kursy, składy)

Komentarze