Ranieri wrócił na ławkę trenerską po niespełna roku

Claudio Ranieri
Claudio Ranieri PressFocus

Cagliari Calcio poinformowało o zatrudnieniu Claudio Ranieriego. Umowa doświadczonego Włocha z zespołem z Serie B obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Szkoleniowiec pracował już dla Rossoblu w latach 1988-1991.

  • Claudio Ranieri podpisał 2,5-roczny kontrakt z drugoligowym Cagliari
  • Włoch pozostawał bezrobotny od stycznia, gdy rozstał się z Watfordem
  • Szkoleniowiec pracował już w roli szkoleniowca Rossoblu w latach 1988-1991

Ranieri ponownie poprowadzi Cagliari

Claudio Ranieri powróci niebawem na ławkę trenerską. Chociaż Włoch ma już 71 lat, wciąż uznaje się go za dobrego specjalistę. Weteranowi zaufało Cagliari Calcio. Rossoblu znajdują się obecnie w Serie B. Rzecz jasna, marzeniem dyrektorów jest awans do włoskiej ekstraklasy. Na ten moment, jednak, drużynie bliżej do strefy spadkowej, niż barażowej. Klub zaoferował byłemu szkoleniowcowi Leicester City spory kredyt zaufania. Umowa obowiązywać będzie bowiem od 1 stycznia 2022 do 30 czerwca 2025 roku.

Nie będzie to pierwsza przygoda Ranieriego z Cagliari. Pracował tam jako początkujący trener w latach 1988-1991. Poprowadził zespół w 75 spotkaniach i wygrał mistrzostwo Serie C, co zaowocowało bezpośrednim awansem na zaplecze ekstraklasy.

Włoch od stycznia pozostawał bezrobotny. To wtedy angielski Watford postanowił go zwolnić po niespełna czterech miesiącach współpracy. Wyraźnie widać, że 71-latkowi trudno powtórzyć tak fantastyczny wynik, jak mistrzostwo Anglii z Leicester. Wielkie doświadczenie może jednak wystarczyć do wprowadzenia Cagliari z powrotem do Serie A.

Komentarze