Ranieri: Priorytetem jest poprawa gry w obronie

Claudio Ranieri
Claudio Ranieri fot. Sport Pictures

AS Roma w poniedziałkowy wieczór pokonała 2:1 Empoli Fc w meczu w ramach 27. kolejki, który był jednocześnie debiutem w roli szkoleniowca Giallorossich dla Claudio Ranieriego. Nowy opiekun rzymian nie krył radości po zwycięstwie swoich podopiecznych.

Czytaj dalej…

– Jestem naprawdę szczęśliwy z tego zwycięstwa, bo przyszło po bardzo trudnym dla nas meczu. Ponadto wielu zawodników z różnych powodów nie mogło zagrać, co też nie ułatwiało nam zadania. W naszej drużynie brakuje liderów, co sprawia, że tak naprawdę zespół nie ma swojej tożsamości – mówił Ranieri przed kamerą Sky Sport Italia.

– W każdym razie gratuluje drużynie tej wygranej, bo zagrała solidne zawody, nie pozwalając rywalom na wiele – dodał Włoch.

– Chciałbym podziękować także naszym kibicom, którzy dali nam ogromne wsparcie. Nie spodziewałem się tego, że nasza drużyna zagra bardzo udane zawody, biorąc pod uwagę, że cały zespół był pod presją, mając w pamięci wydarzenia sprzed kilku dni. W tym sezonie drużyna traci przede wszystkim dużo bramek, więc nad tym chciałbym najpierw popracować – zaznaczył.

– Mam w głowie kilka pomysłów, aby wpłynąć na poprawę gry defensywnej. Nie mogę jednak ich ujawnić. Wszystkiego każdy się dowie w swoim czasie – uzupełnił Ranieri.

W tabeli włoskiej ekstraklasy ekipa ze stolicy Włoch plasuje się obecnie na piątej pozycji z dorobkiem 47 punktów na koncie.

Komentarze