Ranieri odmieni Sampdorię?

Claudio Ranieri
Claudio Ranieri fot. Sport Pictures

W najbliższą niedzielę UC Sampdoria zagra z AS Romą z nowym trenerem na ławce. Wszystko wskazuje na to, że ekipa z Ligurii wróci do gry w ustawieniu z czasów Marco Giampaolo, czyli 4-3-1-2, czytamy na łamach Football Italia.

Czytaj dalej…

Doświadczony szkoleniowiec zastąpił w Sampdorii zwolnionego Eusebio Di Francesco, który stawiał na formację 4-3-3 lub 3-5-2.

Jeśli wierzyć włoskim dziennikarzom, to w najbliższym boju Sampa znów zagra w ustawieniu 4-3-1-2, gdzie za dwoma napastnikami będzie zawodnika grający w roli trequartisty. Najprawdopodobniej tym piłkarzem będzie Gaston Ramirez. Z kolei w ataku teamu z Genui zagrać będą mieli Fabio Quagliarella, czy Emiliano Rigoni lub Manolo Gabbiadini.

Kolejną zmianą, który jest planowana przez Ranieriego, ma być przywrócenie do gry Edgara Barreto, mimo że ten w tym sezonie rozegrał tylko 45 minut. W niedzielnym boju na pewno nie zagrają natomiast Karol Linetty i Gonzalo Maroni, a potem tego są kontuzje obu zawodnikó.

Przewidywany skład Sampdorii na spotkanie z Romą: Audero – Bereszyński, Ferrari, Murillo, Murru, Vieira, Ekdal, Jankto; Ramirez, Rigoni, Quagliarella.

Komentarze