Ranieri blisko powrotu do pracy trenerskiej, wszystko ma się rozsrzygnąć jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Claudio Ranieri
Claudio Ranieri fot. PressFocus

Claudio Ranieri według najnowszych doniesień mediów jest bliski powrotu do pracy we włoskiej piłce nożnej. 71-latek może wrócić po 31 latach do Cagliari Calcio, występujące aktualnie w Serie B. Właśnie w tym klubie zaczynał karierę trenerską.

  • Claudio Ranieri może wkrótce wrócić do pracy w roli trenera
  • 71-latek według informacji Sky Sport Italia ma objąć stery nad Cagliari Calcio
  • Włoch ma podpisać kontrakt z Sardyńczykami do 2024 roku

Ranieri ponownie trenerem Cagliari Calcio?

Claudio Ranieri odegrał ważną rolę w historii Cagliari Calcio, prowadząc tę ekipę w latach 1988 – 1991. Zaliczał wówczas awans jeden po drugim, przechodząc drogę od Serie C do Serie A.

Zdjęcie doświadczonego szkoleniowca widnieje na ścianie tunelu stadionu wraz z innymi legendarnymi postaciami Sardyńczyków. Niewykluczone, że Ranieri wkrótce wróci na stare śmieci.

Włoski trener ma zastąpić Fabio Liveraniego, który został zwolniony z ekipy z Sardegna Arne a w tym tygodniu. Cagliari plasuje się obecnie na 14. pozycji w tabeli na zapleczu włoskiej ekstraklasy. W ostatnich 10 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki, na koncie Rossoblu była tylko jedna wygrana.

Ranieri według Sky Sport Italia uzgodnił podstawowe warunki, a podpis pod kontraktem powinien mieć miejsce w ciągu najbliższych 24 godzin. Umowa ma zostać podpisana do końca czerwca 2024 roku. Niewykluczone zatem, że w roli opiekuna Cagliari włoski trener zadebiutuje ponownie już 26 grudnia przeciwko Cosenzy.

Ranieri jest bez pracy od stycznia tego roku, gdy rozstał się z Watfordem. Prowadził wówczas angielską ekipę w 14 spotkaniach.

Czytaj więcej: Juventus wycenił swojego pomocnika

Komentarze