Juventus rozstał się z Aaronem Ramseyem

Aaron Ramsey
Aaron Ramsey fot. PressFocus

Juventus poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Aaronem Ramseyem za porozumieniem stron. Walijczyk zostanie wolnym zawodnikiem, choć w jego kontekście mówi się o możliwym powrocie na Wyspy Brytyjskie.

  • Aaron Ramsey dołączył do Juventusu latem 2019 roku. Wówczas zakończyła się jego przygoda z Arsenalem
  • Walijczyk nie spełnił we Włoszech pokładanych w nim nadziei. Dla “Starej Damy” zaliczył łącznie 69 występów
  • 31-latek miał zapisane w kontrakcie pokaźne zarobki, zatem Juventus dążył do zakończenia współpracy. We wtorek poinformowano o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron

Juventus wreszcie pozbył się problemu

O Aaronie Ramseyu w ostatnim czasie mówiło się jedynie w kontekście problemów, jakie sprawiał Juventusowi. Walijczyk mógł pochwalić się pokaźnymi zarobkami w kontrakcie, które w ostatecznym rozrachunku mogły doprowadzić do kłopotów finansowych klubu. Nie dziwi zatem, że “Stara Dama” od dawna dążyło do zakończenia współpracy.

Na decyzję władz utytułowanego włoskiego klubu wpływał również fakt, że Ramsey zawiódł oczekiwania. Nie grał on na miarę swojego potencjału, a w dodatku mierzył się z licznymi kontuzjami, które nie pozwalały mu na regularne treningi i dojście do optymalnej formy. W sumie 31-latek zagrał dla Juventusu w 69 spotkaniach, a jego dorobek zatrzymał się na sześciu trafieniach i sześciu asystach.

Rundę wiosenną poprzedniego sezonu Walijczyk spędził na wypożyczeniu w Glasgow Rangers. Po powrocie do klubu nie dostał już kolejnej szansy do udowodnienia swoich umiejętności, a władze wreszcie dopięły swego. We wtorek oficjalnie poinformowano o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron.

Teraz Ramsey trafi na piłkarskie bezrobocie. Nie wiemy, jak długo pozostanie wolnym zawodnikiem. W jego kontekście mówi się o powrocie na Wyspy Brytyjskie i ponownej grze w Premier League.

Zobacz również: Juventus traci swoją gwiazdę już na starcie

Komentarze

Na temat “Juventus rozstał się z Aaronem Ramseyem