Raiola żałuje transferu Ibrahimovicia. “Zmarnował tam czas”

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović PressFocus

Mino Raiola wygrał nagrodę dla najlepszego agenta na gali “Golden Boy 2020” i wypowiedział się o swoich podopiecznych.

O słynnym włoskim agencie jest ostatnio bardzo głośno. Ostatnio wyznał, że Paula Pogbę czeka niebawem transfer z Manchesteru United, a na gali “Golden Boy 2020” ponownie wypowiedział się o Francuzie, ale też o innych swoich słynnych podopiecznych, takich jak Zlatan Ibrahimović czy Matthijs de Ligt.

Raiola wyznał między innymi, że żałuje, iż w 2018 roku skierował Ibrahimovicia do Stanów Zjednoczonych.

– W trakcie mojej kariery widziałem wielu zawodników w wieku Zlatana, którzy byli zmęczeni. Prawie było mi ich szkoda, że kontynuowali kariery. Takiego zmęczenia nigdy nie widziałem u “Ibry”. Według mnie, spokojnie może pograć jeszcze przez pięć lat. Żałuję sprzedania go do MLS, to była dla niego strata czasu. W przyszłości obejmie ważną rolę, może zostanie prezydentem UEFA, za to, jak zmienił piłkę nożną. Mam z nim piękną relację, jak ze wszystkimi, są częścią mojej rodziny. Ze Zlatanem miałem wyjątkowe przygody, nie jest taki twardy, na jakiego pozuje – powiedział Włoch.

Następnie Raiola ocenił de Ligta, który odgrywa coraz większą rolę w Juventusie.

– De Ligt nie jest zwyczajnym zawodnikiem, jest szczery, także wtedy, gdy ma skrytykować samego siebie. Jest urodzonym liderem, podejmuje decyzje za siebie i za grupę. Mówi po włosku lepiej niż ja! – docenił podopiecznego Raiola.

Na koniec wypowiedział się o zawodniku, o którym jest ostatnio bardzo głośno – zresztą z winy samego agenta – czyli o Paulu Pogbie.

– W Anglii do tematu Pogby podchodzą bardzo emocjonalnie. Wyraziłem moje zdanie, moją opinię. Nie powiedziałem nic sensacyjnego, to chyba jasne. Powinienem powiedzieć, że porozmawiamy o tym w lecie, bo wielkim zawodnikom trudno zmienić klub w styczniu. Zobaczymy, co się stanie latem, żyjemy w bardzo zmienionym świecie – zakończył włoski super agent.

Komentarze