Serie A wybrała trenera miesiąca. Zagwarantował drużynie utrzymanie

Raffaele Palladino
Raffaele Palladino PressFocus

Raffaele Palladino został wybrany najlepszym szkoleniowcem miesiąca w Serie A za kwiecień. Drużyna pod jego wodzą w tym czasie odniosła trzy zwycięstwa, a także po razie zremisowała oraz przegrała. Ostatnia wygrana zapewniła beniaminkowi utrzymanie we włoskiej elicie.

  • Raffaele Palladino został wybrany trenerem kwietnia w Serie A
  • Drużyna pod jego wodzą pokonała Inter oraz Fiorentinę
  • Świetne wyniki już zagwarantowały im utrzymanie we włoskiej elicie

Raffaele Palladino wybrany szkoleniowcem miesiąca Serie A

Raffaele Palladino wywalczył z Monzą w kwietniu aż dziesięć punktów w pięciu meczach. Potrafili pokonać takich rywali jak Spezia (2:0), Fiorentinę (3:2), oraz Inter (1:0). Po razie zremisowali (2:2 z Udinese) oraz przegrali (0:2 z Lazio). Ostatni mecz ligowy sprawił, że już oficjalnie zagwarantowali sobie utrzymanie we włoskiej elicie.

Solidna postawa popularnych “Biancorossich” w kwietniowych spotkaniach zaowocowała tym, że jury stworzone z redaktorów sportowych z różnych gazet, podjęło decyzję o wyróżnieniu dla Raffaele Palladino. To pierwsze takie wyróżnienie w karierze 39-letniego szkoleniowca.

Były piłkarz, który w przeszłości reprezentował barwy Juventusu, objął Monzę w trakcie sezonu. Miał zostać chwilowym trenerem, ale świetne wyniki sprawiły, że Silvio Berlusconi do spółki z Adriano Gallianim postanowili podpisać z Raffaele Palladino wieloletni kontrakt.

Sprawdź także: Leao wyjaśnia swoją przyszłość. Ustne porozumienie

Komentarze