Serie A wybrała piłkarza miesiąca. Wkrótce przedłuży umowę

Rafael Leao
Rafael Leao PressFocus

Rafael Leao został wybrany najlepszym piłkarzem kwietnia w Serie A. W ciągu miesiąca czterokrotnie wpisał się na listę strzelców oraz zanotował jedną asystę. Włoskie media donoszą, że portugalski skrzydłowy wkrótce podpisze pięcioletni kontrakt z Milanem.

  • Rafael Leao został wybrany piłkarzem miesiąca w Serie A
  • Portugalczyk w kwietniu zdobył cztery bramki oraz zanotował jedną asystę
  • Lada dzień powinien podpisać nowy kontrakt z Milanem

Rafael Leao wybrany piłkarzem miesiąca w Serie A

Rafael Leao w kwietniu czterokrotnie wpisał się na listę strzelców (dwukrotnie z Napoli oraz Lecce), a także zanotował jedną asystę (z Romą). Nagroda dla piłkarza miesiąca zasłużenie powędrowała w ręce portugalskiego skrzydłowego. Natomiast Lautaro Martinez (Inter), Lorenzo Pellegrini (Roma), Simone Verdi (Hellas Verona) i Mattia Zaccagni (Lazio) muszą obejść się smakiem.

Aktualny kontrakt Rafaela Leao z Milanem wygasa z końcem czerwca 2024 roku. Wygląda jednak na to, że przygoda piłkarza z klubem z San Siro może potrwać znacznie dłużej. Fabrizio Romano dał jasno do zrozumienia, że powoli dobiega końca saga transferowa dotyczącą przyszłości 23-letniego skrzydłowego. Portugalczyk ma przedłużyć kontrakt z mediolańskim zespołem do 2028 roku.

Skrzydłowy jest najważniejszym zawodnikiem w talii Stefano Piolego. To na jego barkach spoczywa ciężar całego Milanu. Ostatnio 23-latek. Ostatnio 23-latek doznał drobnego urazu, który wykluczył go z gry w pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Interem (0:2). Brak Leao widoczny był dla wszystkich gołym okiem.

Sprawdź także: Czy król znowu okaże się nagi?

Komentarze