Rafael Leao docenił Ibrahimovicia. “Jest wzorem do naśladowania”

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Rafael Leao to zawodnik, który należy do kluczowych postaci Stefano Pioliego w AC Milan. Portugalczyk opowiedział ostatnio, jak wpłynął na niego Zlatan Ibrahimović.

  • Rafael Leao wziął na swoje barki odpowiedzialność za wyniki Milanu
  • 23-latek pod nieobecność kontuzjowanego Zlatana Ibrahimoicia stał się jednym z liderów Rossonerich
  • Portuagalski napastnik nie ukrywa, że szwedzki weteran ma ogromny wpływ na jego rozwój

Rafael Leao zachwycony Ibrahimoviciem

Rafael Leao trafił do Milanu latem 2019 roku z Lille. Wówczas zawodnik kosztował władze Rossonerich blisko 30 milionów euro. Dzisiaj natomiast zawodnik jest wyceniany na co najmniej dwa razy więcej. 23-latek wypowiedział się ostatnio, jak wielki wpływ na jego rozwój ma Zlatan Ibrahimović.

– Pierwsze dwa sezony w Mediolanie były trudne. We Francji życie było zupełnie inne. Kiedy idziesz do takiego klubu jak Milan, wiesz, że musisz mieć zwycięską mentalność. Zdajesz sobie sprawę, że wiele legend nosiło tę koszulkę i zdobywało wiele trofeów – mówił Rafael Leao cytowany przez Corriere dello Sport.

– Zmieniłem się. Teraz uważam się za inną osobę i innego gracza. Moja rodzina Stefano Pioli i Zlatan Ibrahimovic mieli na mnie decydujący wpływ – zaznaczył piłkarz.

Zobacz także:

– Ibra jest wzorem do naśladowania. Wyjaśnił mi, jak ważne jest zadawanie pytań, ciągłe skupienie, także poza boiskiem. Komunikujemy się przy każdej okazji – nie jako koledzy, ale jako mężczyźni – zakończył Portugalczyk.

W trakcie trwającego sezonu Rafael Leao w tej kampanii wystąpił łącznie w ośmiu meczach, notując w nich trzy trafienia i sześć asyst. Zawodnik ma kontrakt ważny z Milanem do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: Juventus wyznaczył datę powrotu do gry dwóch kontuzjowanych gwiazd

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze