Angielski gigant prowadzi w wyścigu o Rafaela Leao

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Przyszłość Rafaela Leao stoi pod znakiem zapytania. W obecnym sezonie jest on absolutną gwiazdą Milanu, ale jego dalsza gra w Mediolanie nie jest przesądzona. Faworytem w wyścigu o podpis Portugalczyka jest Chelsea – donosi “Corriere della Sera”.

  • Rafael Leao w obecnym sezonie strzelił cztery bramki i zaliczył siedem asyst
  • Milan zamierza zatrzymać swoją gwiazdę na kolejne lata i pracuje nad przedłużeniem kontraktu
  • Przyszłość Portugalczyka w Mediolanie nie jest przesądzona. Faworytem w wyścigu o jego podpis jest Chelsea

Leao coraz bliżej hitowej przeprowadzki

Pomimo zakończonego letniego okienka transferowego saga w sprawie przyszłości Rafaela Leao wciąż nie ustaje. Minionego lata Portugalczyk budził ogromne zainteresowanie na Wyspach Brytyjskich, a najwięcej pracy w sprawie niedoszłego transferu wykonała Chelsea. Finalnie udało się go zatrzymać w Mediolanie, choć jego nazwisko na rynku transferowym wciąż jest gorące.

Wszystko za sprawą fenomenalnej postawy w obecnym sezonie. Leao to absolutna gwiazda Milanu, która z każdym miesiącem wygląda coraz lepiej. Jego bilans w bieżącej kampanii Serie A wynosi cztery trafienia i cztery asysty, do których dołożył trzy kolejne asysty w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Nie ulega wątpliwościom, że taka dyspozycja budzi podziw wśród najlepszych ekip w Europie.

Milan jest świadomy poważnej konkurencji, dlatego od dawna prowadzi rozmowy w sprawie przedłużenia obowiązującej do 30 czerwca 2024 roku umowy. Jeżeli nie pójdą one po myśli klubu, wówczas przyszłoroczne lato będzie najlepszą okazją, aby go sprzedać. Później istnieje ryzyko utraty reprezentanta Portugalii za darmo.

A coraz więcej wskazuje na to, że Leao ostatecznie nie zdecyduje się na kontynuowanie współpracy z mistrzem Włoch. “Corriere della Sera” podaje, że faworytem w wyścigu o jego podpis jest Chelsea, która poważnie zamierza wzmocnić ofensywę. Mówi się bowiem nie tylko o 23-latku, ale także o Christopherze Nkunku z Lipska.

Zobacz również: Vlahović zmieni klub? Rośnie kolejka chętnych po Serba

Komentarze

Comments 6 comments

Uprzejmie proszę administratorów strony seriea.pl o USUNIĘCIE wulgarnego wpisu z 4. października 2022 o 12:07 osobnika, który ma taki sam nick jak ja.
To kolejny mój fanatyk ale nie ta klasa lecz tylko wulgarna imitacja.
Z góry bardzo dziękuję administratorom serwisu.