Radu: Sanabria nie jest gorszy od Piątka

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Krzysztof Piątek zmienił w styczniu środowisko i przeniósł się z Genui do Mediolanu. W związku z tym popularne Gryfy musiały sprowadzić do siebie innego napastnik, a ostatecznym wyborem został Antonio Sanabria. Umiejętności nowego zawodnika skomentował bramkarz z Genui, Andrei Radu, w rozmowie ze stacją Sky Sport Italia.

Czytaj dalej…

-On jest świetnym napastnikiem i ma doskonałą technikę – powiedział Andrei Radu.

– Musimy mu pomóc się dostosować, a jestem przekonany, że strzeli dla nas wiele goli. Krzysztof Piątek był bardzo dobry, to nie ulega wątpliwościom, ale sądzę, że Sanabria wcale nie jest od niego gorszy – dodał.

– Mam nadzieję, że będzie z nami szczęśliwy – zakończył bramkarz z Genui.

Tymczasem La Gazetta dello Sport przeprowadziła wywiad z nowym nabytkiem genueńczyków, który zdradził, że bardzo cieszy się z powrotu do Serie A.

– Moi nowi koledzy sprawili, że od razu poczułem się tu jak w domu. Trener Prandelli także okazał się bardzo ciepłą i życzliwą osobą – rozpoczął Sanabria

– Bardzo cieszę się, że wróciłem do Włoch. Jak tylko pojawiła się taka możliwość to nie mogłem się wahać. Czuję się dobrze w tej lidze i w tym kraju. Cztery lata temu nie mówiłem jeszcze nawet słowa po włosku, a dziś czuję się tu jak w drugim domu – zakończył.

Antonio Sanabria zanotował w tym sezonie już 25 spotkań, w których strzelił osiem goli i zanotował dwie asysty. Łącznie na boisku spędził 1493 minuty.

Komentarze