Rabiot zwleka z decyzją. Chce grać w Lidze Mistrzów

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot fot. PressFocus

Adrien Rabiot latem może zostać wolnym zawodnikiem. Jego kontrakt z Juventusem wygaśnie wraz z końcem sezonu. Francuz nie podejmuje jeszcze decyzji w sprawie przyszłości i przekonuje, że kluczowa jest dla niego gra w Lidze Mistrzów.

  • Adrien Rabiot wciąż nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości
  • Latem wygasa jego kontrakt z Juventusem
  • Francuz deklaruje, że chce grać w Lidze mistrzów

Gdzie wyląduje Rabiot?

Przyszłość Adriena Rabiota stoi pod znakiem zapytania. W trakcie zeszłorocznego lata wydawało się, że nieuniknione będzie dla niego opuszczenie Turynu. Sam zawodnik naciskał na takie rozwiązanie i przenosiny do Premier League. Do żadnych konkretów nie doszło, więc ostatecznie Francuz pozostał we Włoszech na kolejny sezon.

Rabiot wykorzystał problemy kadrowe “Starej Damy” i stał się jesienią najważniejszym ogniwem środka pola. W klubie panowało przekonanie, że koniecznie trzeba go zatrzymać na dłużej. Rozmowy w sprawie przedłużenia wygasającego latem kontraktu nie przebiegały zbyt sprawnie, więc zostały wstrzymane.

O swojej przyszłości wypowiedział się sam zainteresowany, który przekonuje, że kluczowa będzie dla niego gra w Lidze Mistrzów. Po surowej karze punktowej Juventus ma niewielkie szanse, aby się do niej zakwalifikować, więc coraz więcej wskazuje na to, że latem dojdzie do pożegnania z reprezentantem Francji.

– Chcę grać w Lidze Mistrzów. To będzie kluczowy punkt, jeśli chodzi o decyzję w sprawie mojej przyszłości.

– Obecnie nie ma żadnych rozmów z Juventusem o przedłużeniu umowy, ale mamy jeszcze czas na takie przedyskutowanie takich kwestii – przekazał Rabiot.

Zobacz również: Allegri skomentował zachowanie Keana. “Niech to będzie dla niego lekcją”

Komentarze