Rabiot niepewny przyszłości w Turynie

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot fot. PressFocus

Adrien Rabiot nie chce jeszcze podejmować decyzji w sprawie swojej przyszłości. Latem wygaśnie jego kontrakt z Juventusem. Fabrizio Romano informuje, że marzeniem francuskiego pomocnika jest przeprowadzka do Premier League.

  • Przyszłość Adriena Rabiota stoi pod znakiem zapytania
  • Juventus chce przedłużyć z nim wygasający kontrakt
  • Pomocnik nie zamierza podejmować jeszcze wiążącej decyzji

Rabiot spełni marzenia o Premier League?

W trudnym sezonie Adrien Rabiot wziął sprawy w swoje ręce i stał się liderem środka pola Juventusu. Przed sezonem wydawało się, że będzie nim Paul Pogba, lecz z gry wyeliminowała go ciężka kontuzja. Wychowanek Paris Saint-Germain znacząco poprawił swoją grę, a jego dobra dyspozycja zaowocowała grą w pierwszym składzie reprezentacji Francji na mistrzostwach świata w Katarze.

Dla “Starej Damy” Rabiot w obecnym sezonie zgromadził sześć trafień i dwie asysty w 25 występach. W trakcie zeszłorocznego lata wydawało się, że nie ma on już przyszłości w Turynie. Pomocnik chciał odejść, a Juventusowi niespecjalnie zależało na zatrzymaniu go w swoich szeregach. Transfer do Manchesteru United nie wypalił z powodów finansowych, lecz Rabiot nie porzucił marzeń o przenosinach do Premier League.

Teraz jednak sytuacja wygląda nieco inaczej. To Juventus naciska na przedłużenie wygasającego po sezonie kontraktu. Sam zawodnik nie zamierza jednak składać deklaracji i jest spokojny, jeśli chodzi o swoją przyszłość.

– Jestem w Juventusie, skupiam się na najbliższych występach. Nie myślę teraz o nowym kontrakcie – zobaczymy jak będą przebiegać rozmowy w ciągu kolejnych miesięcy – przekonuje Rabiot.

Zobacz również: Pioli: zwycięstwa muszą nas zbudować na kolejne mecze

Komentarze