Quagliarella wyrównał osiągnięcie Batistuty

Serie A
Serie A

Napastnik UC Sampdorii Fabio Qugliarella w sobotę zapisał się na stałe w historii włoskiej ekstraklasy, wyrównując rekord Gabriela Batistuty pod względem kolejnych meczów ze zdobytą bramką. Doświadczony Włoch zaliczył trafienie w 11 kolejnych spotkaniach Serie A.

Czytaj dalej…

Argentyński napastnik strzelał gole w każdej z jedenastu kolejek sezonu 1994/95 w lidze włoskiej, broniąc wówczas barw ACF Fiorentiny. Tymczasem wyczyn ten w sobotę wyrównał obchodzący za kilka dni swoje 36 urodziny zawodnik teamu z Ligurii.

Quagliarella w trakcie trwającej kampanii jest niezwykle skuteczny, mając już zdobytych 16 bramek we włoskiej ekstraklasie, na co potrzebował 20 meczów. 26-krotny reprezentant Włoch ma też na swoim koncie pięć asyst. Zawodnik jest aktualnie samodzielnym liderem w klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A.

Obecna umowa Quagliarelli z Sampdorią obowiązuje do końca czerwca 2020 roku. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na dwa miliony euro. Dodajmy, że łącznie na boiska Serie A piłkarz zanotował 422 mecze, w których strzelił 143 gole.

Komentarze