Pulisic wyjawił powody przenosin na San Siro

Christian Pulisic
Christian Pulisic fot. Imago/ZUMA Wire

Christian Pulisic to jeden z najnowszych nabytków Milanu. Amerykański skrzydłowy przyznał, że kluczową rolę w jego przeprowadzce na San Siro odegrał Stefano Pioli.

  • Christian Pulisic trafił do Milanu za kwotę 20 milionów euro
  • Reprezentant Stanów Zjednoczonych musi przyzwyczaić się do włoskiej kultury
  • Podczas konferencji prasowej przyznał, dlaczego skorzystał z oferty Rossonerich

Pioli przekonał skrzydłowego do transferu

Milan rozglądał się za wzmocnieniem ofensywy i skorzystał z okazji pozyskując Christiana Pulisicia za kwotę 20 milionów euro. Amerykanin nie miał przyszłości w Chelsea, która szukała mu nowej drużyny. Jak sam przyznał, kluczową rolę w jego przeprowadzce na San Siro odegrał Stefano Pioli.

– Jestem szczęśliwy, że trafiłem do Milanu. Chcę dać z siebie wszystko dla tej drużyny. Rozmawiałem z Piolim, nie trzeba było wiele, żeby mnie namówić na przenosiny do Mediolanu, wystarczyło parę telefonów. Trener dał mi do zrozumienia, że chce mnie w drużynie, że mam być jak najbardziej konkretny i efektywny dla zespołu, aby pomóc kolegom. Co mnie przyciągnęło? Tak jak wspomniałem – rozmowy z Piolim. Od razu miałem wrażenie, że to dla mnie właściwy kierunek.

– Muszę się jeszcze przyzwyczaić do nowej kultury, nauczę się języka i zaadaptuję najszybciej, jak będę mógł, aby jak najlepiej przystąpić do tego nowego etapu mojej kariery. Aktualnie rozmawiam po hiszpańsku, żeby się dogadać – zdradził.

W ekipie Rossonerich Pulisic zastąpi Brahima Diaza, który po okresie wypożyczenia wrócił do Realu Madryt. Milan próbował ściągnąć Hiszpana na stałe, lecz Królewscy postanowili dać mu szansę gry w pierwszej drużynie.

Zobacz również: Świetne wieści dla Napoli. Czołowy zawodnik podpisze nową umowę

Komentarze