Pioli rozczarowany brakiem awansu

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Milanu Stefano Pioli nie krył rozczarowania z braku awansu swojej drużyny do finału Pucharu Włoch. Piątkowe rewanżowe spotkanie 1/2 finału z Juventusem zakończyło się bezbramkowym remisem. W efekcie awans do finału, który rozegrany zostanie 17 czerwca wywalczyła Stara Dama.

Czytaj dalej…

– To rozczarowujące, że muszę to powiedzieć, ale rzut karny na San Siro okazał się decydujący w tym dwumeczu – powiedział Pioli. – Juventus wywierał na nas presję, później sprokurowaliśmy rzut karny i dostaliśmy czerwoną kartkę. Potem graliśmy bardzo dobrze i mieliśmy dwie, trzy szanse na zdobycie bramki. Gdyby tak się stało… – kontynuował.

– Szkoda, bo to był nasz cel. Nie udało nam się, więc teraz musimy zakwalifikować się do europejskich pucharów przez Serie A. Dwumecz był bardzo wyrównany, oba mecze zakończyły się remisami, tylko tracąc bramkę u siebie, byliśmy zmuszeni do zdobycia bramki w rewanżu – mówił szkoleniowiec Rossonerich.

– To rozczarowujące, bo naprawdę chcieliśmy zagrać w finale. Teraz musimy być bardziej konsekwentni, ponieważ do tej pory w tym sezonie nie osiągnęliśmy wyników, na które zasłużyliśmy – dodał trener Milanu.

Komentarze