Ostatni ćwierćfinalista Pucharu Włoch wyłoniony

Marco Parolo
Marco Parolo PressFocus

Lazio uzupełniło stawkę ćwierćfinalistów rozgrywek o Puchar Włocha. W ostatnim meczu 1/8 finału podopieczni Simone Inzaghiego bardzo szczęśliwie pokonali u siebie 2:1 Parmę.

Podopieczni Simone Inzaghiego wybiegli na murawę w roli faworyta do awansu. Do przerwy wszystko układało się po ich myśli, bowiem po trzech kwadransach prowadzili 1:0. Było to prowadzenie zasłużone, bowiem w pierwszej odsłonie byli lepszym zespołem. Jedyne gola w 23. minucie zdobył Marco Parolo, który uderzeniem głową wykorzystał dogranie Andreasa Pereiry.

W drugiej połowie inicjatywa należała do gości z Parmy, którzy konsekwentnie szukali okazji do zdobycia wyrównującego gola. Lazio skupiało się przede wszystkim na bronieniu dostępu do własnej bramki, ale w 83. minucie zostało zaskoczone przez rywali. Do bramki strzeżonej przez Thomasa Strakoshę trafił Valentin Mihaila.

Wydawało się, że w regulaminowym czasie gry mecz zakończy się remisem i o awansie rozstrzygnąć będzie musiała dogrywka. Tak się jednak nie stało, bowiem w ostatniej minucie meczu niefortunną interwencję zaliczył Simone Colombi, który skierował piłkę do bramki swojego zespołu. Tym samym z awansu do ćwierćfinału cieszyło się Lazio.

Ćwierćfinałowym rywalem Lazio będzie Atalanta. Obie drużyny o awans do półfinału powalczą 27 stycznia w Bergamo.