Andrea Pirlo
Andrea Pirlo PressFocus

Pirlo: ten mecz nie będzie decydujący

Wtorkowy wieczór we Włoszech upłynie pod znakiem pierwszego półfinałowego meczu Pucharu Włoch. Inter Mediolan podejmował będzie Juventus. Szkoleniowiec Starej Damy mimo niedawnej porażki w lidze z najbliższym rywalem jest przekonany, że jego drużynę stać na zwycięstwo.

– Chcę zobaczyć drużynę świadomą swojej siły. To pierwszy pojedynek i ten mecz nie będzie decydujący. Musimy dobrze nim zarządzać – powiedział Pirlo w rozmowie z klubową telewizji.

Szkoleniowiec Juventusu zapowiedział również dokonanie zmian w wyjściowym składzie zespołu. Na murawie nie zobaczymy między innymi bramkarza reprezentacji Polski Wojciecha Szczęsnego. – Zamierzamy dokonać zmian. W bramce zacznie Buffon. Nie zagra natomiast Ramsey, który naciągnął mięsień, ale mamy nadzieję, że będzie gotowy na sobotę – kontynuował.

17 stycznia obie drużyny mierzyły się na San Siro w ramach 18. kolejki Serie A. Lepszy okazał się Inter, który wygrał 2:0 po bramkach Arturo Vidala i Nico Barelli.  Jakie wnioski Stara Dama wyciągnęła z pojedynku z Interem w lidze?  – Jest ich wiele. Nauczyło nas to, że kiedy nie jesteśmy skoncentrowani, nie jesteśmy Juventusem. Mieliśmy szczęście, że trzy dni później mierzyliśmy się z Napoli i od razu się odbudowaliśmy – powiedział Pirlo. – Nie możemy się teraz zrelaksować. Druga część sezonu dopiero się rozpoczęła i czeka nas wiele spotkań. Ta grupa zawodników wciąż chce wygrywać, a ambicja jest tutaj kluczowa – dodał.

– Spodziewamy się normalnego meczu ze strony Interu. Znamy bardzo dobrze ich trenera i jesteśmy przygotowani na to, co się może wydarzyć. Bardzo dobrze się bronią i są niebezpieczni w kontrataku. Starają się wbiegać w wolne przestrzenie i musimy być ostrożni – dodał.

Wtorkowe spotkanie na San Siro rozpocznie się o godzinie 20:45. Transmisja z meczu Inter – Juventus będzie dostępna na kanale TVP Sport.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 2. lutego 2021 20:44.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze