Gian Piero Gasperini
Gian Piero Gasperini fot. Grzegorz Wajda

Puchar Włoch: Atalanta uzupełniła grono ćwierćfinalistów

Atalanta BC pokonała Cagliari Calcio w drugim czwartkowym spotkaniu w ramach Pucharu Włoch. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego wygrali 3:1. W kolejnej fazie rozgrywek ekipa z Lombardii zmierzy się ze zwycięzcą potyczki SS Lazio – Parma Calcio. Godne uwagi jest to, że w szeregach Isolani całe spotkanie zaliczył Sebastian Walukiewicz.

Atalnta BC przystępowała do swojej potyczki w roli zdecydowanego faworyta. Tym bardziej że legitymowała się bilansem 10 meczów bez porażki, w których wygrała aż sześć razy. Z kolei zawodnicy Rossoblu liczyli na przerwani passy czterech z rzędu porażek, licząc wszystkie rozgrywki. Zatem można było oczekiwać ciekawego spotkania.

Pierwsza połowa potyczki toczonej na Gewiss Stadum toczona była pod znakiem dominacji gospodarzy. Atalanta królowała na boisku, oddając aż osiem celnych strzałów. Niemniej tylko po jednym futbolówka ugrzęzła w siatce. Jedynego gola dla teamu z Bergamo strzelił Aleksiej Miranczuk, wykorzystując podanie Luisa Muriela. Tym samym od 43 minuty Atalanta prowadziła.

Po zmianie stron Riccardo Sottil doprowadził do wyrównania. Włoch popędził lewym skrzydłem, uciekł rywalowi, a następnie precyzyjnym strzałem zmusił do kapitulacji golkipera gospodarzy. Radość z gola wyrównującego w szeregach gości nie trwała długo. Luis Muriel w 62. minucie oddał strzał z lewej nogi.

Rezultat spotkania ustalił natomiast Bosko Sutalo, który mocnym uderzeniem niemalże rozerwał siatkę bramki rywali. Tym samym Atalanta wygrała 3:1, notując swoje czwarte z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki. Czasu na radość zespół z Bergamo nie ma jednak dużo, bo już w niedzielę zmierzy się z Genoą CFC.