Cel transferowy Napoli na wylocie z PSG

Keylor Navas
Keylor Navas fot. PressFocus

Latem Napoli starało się o pozyskanie Keylora Navasa z Paris Saint-Germain. Teraz ponownie nadarzy się okazja do ściągnięcia Kostarykanina, bowiem francuski klub zamierza sprzedać go już w styczniu.

  • Keylor Navas przegrał rywalizację z Gianluigim Donnarummą
  • Paris Saint-Germain nie wiąże już przyszłości ze swoim bramkarzem
  • Do sprzedaży ma dojść w styczniowym okienku transferowym

Napoli może znów postarać się o bramkarza

Niemal całe lato Napoli pracowało nad transferem nowego bramkarza. Celem numer jeden był Keylor Navas, którego próbowano włączyć w transakcję Fabiana Ruiza do Paris Saint-Germain. Finalnie strony nie doszły do porozumienia, w związku z czym Kostarykanin został w Paryżu, a Napoli przystąpiło do sezonu z Alexem Meretem między słupkami.

Pomimo ogromnych obaw kibiców Włoch zaliczył niezłą rundę, choć nie ustrzegł się błędów, których nie popełniłby bardziej doświadczony i jakościowy bramkarz. Niewykluczone, że w styczniu Napoli wznowi poszukiwania nowego gracza na tę pozycję. Lider Serie A znów może zwrócić się w kierunku Paryża, gdzie szanse na pozyskanie Navasa będą większe, niż wcześniej.

“L’Equipe” przekonuje, że priorytetem Paris Saint-Germain na najbliższe okienko będzie sprzedaż reprezentanta Kostaryki. Dosyć brutalnie przegrał on rywalizację w bramce mistrzów Francji z Gianluigim Donnarummą, nie zaliczając w tym sezonie żadnego występu. Po raz pierwszy na boisku widzimy go w trakcie mundialu w Katarze. Po dwóch meczach fazy grupowej siedmiokrotnie wpuścił piłkę do siatki, zaliczając przy tym czyste konto przeciwko Japonii.

Nie ulega wątpliwościom, że regularnie grający Navas w dalszym ciągu byłby pewnym punktem zespołu. Jego kontrakt wygasa w połowie 2024 roku, dlatego dla Paris Saint-Germain jest ważne, aby rozstać się z nim już teraz.

Zobacz również: Milan nie zmienia transferowego priorytetu

Komentarze