Przyszłość Simeone w Serie A? “Zobaczymy, co się stanie”

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Pressfocus

Diego Simeone może w 2024 roku rozstać się z Atletico Madryt. Wówczas wygaśnie jego umowa, która do tej pory nie została przedłużona. Argentyńczyk zakłada, że jego kolejnym krokiem w trenerskiej karierze może być przeprowadzka do Włoch.

  • Diego Simeone planuje odejść z Atletico Madryt po wygaśnięciu obecnego kontraktu
  • Media łączą go z pracą we Włoszech, gdzie grał przez wiele lat piłkarskiej kariery
  • Argentyńczyk wyraża chęć poprowadzenia Interu Mediolan lub Lazio

Uznany szkoleniowiec w Serie A?

Obecny sezon jest dla Diego Simeone prawdziwą amplitudą. Już na samym początku ligowych rozgrywek Atletico Madryt dopuściło się kilku wpadek i błyskawicznie wypadło z walki o mistrzostwo Hiszpanii. Skompromitowało się także w Lidze Mistrzów, zajmując dopiero czwarte miejsce w swojej grupie.

Dyspozycja Los Rojiblancos po mistrzostwach świata jest natomiast godna pochwały. Mają oni spore szanse, aby na koniec sezonu zdobyć drugie miejsce w lidze. To sprawia, że przyszłość Argentyńczyka nie jest zagrożona. Zapowiada on, że wypełni obowiązujący do 2024 roku kontrakt, a z ewentualnym nowym pracodawcą zwiąże się dopiero po tym terminie.

Media łączą go z przeprowadzką do Włoch. Simeone zdradził, że mógłby w przyszłości poprowadzić Inter Mediolan lub Lazio, gdzie grał za czasów piłkarskiej kariery.

Nie wiem jak długo jeszcze będę mógł trenować, mam 53 lata. Kolejne 5? Z pewnością jest to stresująca praca. Ale wtedy myślę, że kilka dni wakacji zawsze wystarczyło, by sprawić, że będę chciał wrócić na boisko. Murawa jest dla nas jak narkotyk. Często spotykam kibiców Interu i Lazio, którzy proszą mnie o powrót. Kto wie? Na pewno by mi się podobało. Mam jeszcze rok kontraktu z Atletico. Zobaczymy, co się stanie – mówi Simeone.

Zobacz również: Gigantyczne osłabienie Milanu! Gwiazdor opuści hit w Lidze Mistrzów

Komentarze