Przyszłość Gattuso w Neapolu niepewna. De Laurentiis szuka następcy

Gennaro Gattuso i Paulo Fonseca
Gennaro Gattuso i Paulo Fonseca PressFocus

Jak donosi Football Italia, Aurelio De Laurentiis zaproponuje Gennaro Gattuso przedłużenie kontraktu z Napoli, jeżeli ten zdoła awansować z drużyną do Ligi Mistrzów. Spodziewa się jednak odmowy i zaczął sondować rynek w poszukiwaniu nowego szkoleniowca.

Gattuso i Napoli – czas na zakończenie związku?

Aurelio De Laurentiis i Gennaro Gattuso nie dogadują się najlepiej. Mimo tego, jeżeli szkoleniowiec zdoła awansować z Napoli do strefy Ligi Mistrzów, dostanie propozycję przedłużenia kontraktu. Przebieg nadchodzącego okna transferowego w wykonaniu Petronopei zależy od ewentualnego awansu do europejskich pucharów. Dopiero, gdy sytuacja w tabeli Serie A będzie klarowna, podjęte zostaną najważniejsze klubowe decyzje. W tym ta dotycząca osoby zasiadającej na ławce.

Wydaje się, że Gennaro Gattuso nie zechce zostać w Neapolu nawet w przypadku awansu z drużyną do Ligi Mistrzów. Powodem takiego stanu rzeczy jest napięta relacja, jaka łączy szkoleniowca z Aurelio De Laurentiisem. Prezydent Azzurri jest tego świadomy, dlatego rozpoczął już sondowanie rynku w poszukiwaniu ewentualnego następcy.

La Republicca donosi, że Napoli chciałoby sprowadzić z powrotem Maurizio Sarriego. Włoch pozostaje bez pracy, odkąd rozstał się z Juventusem po zakończeniu ubiegłego sezonu. Jednakże, klub z Neapolu mógłby sobie pozwolić na zatrudnienie go tylko w przypadku kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Te same kryteria charakteryzują dwa pozostałe cele transferowe De Laurentiisa. Wśród potencjalnych następców Gattuso wymienia się bowiem także dwóch trenerów pracujących w Rzymie: Simone Inzaghiego (Lazio) oraz Paulo Fonsecę (AS Roma). Już w sobotę Petronopei zmierzą się z Crotone.

SSC Napoli
Crotone
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 3. kwietnia 2021 14:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze