14 przypadków zakażenia koronawirusem w Genoi

Serie A
Serie A

Z poważnym problemem będzie musiała zmierzyć się w najbliższym czasie Genoa. W poniedziałek klub poinformował, że liczba osób, u których testy na obecność koronawirusa w organizmie dały wynik dodatni, wzrosła aż do 14.

Czytaj dalej…

Już wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem u Matti Perina i Lasse Schone. Obu piłkarzy zabrakło w składzie Genoi na ostatnie ligowe spotkanie z Napoli, które zakończyło się wysoką porażką 0:6.

Kolejna seria testów potwierdziła, że wirus rozprzestrzenił się w całym zespole. Według informacji Sky Sport Italia, pozytywny wynik podczas ostatnich badań uzyskało ośmiu zawodników. Tym samym liczba zakażonych piłkarzy Genoi prawdopodobnie wzrosła do dziesięciu.

“Klub uruchomił wszystkie procedury przewidziane w obowiązującym protokole i poinformował władze o związanych z tym działaniach” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Na razie nie wiadomo czy sytuacja ta będzie miała wpływ na kolejne ligowe spotkanie Genoi, która w najbliższą sobotę ma zmierzyć się u siebie z Torino.

Zawodnikiem włoskiego klubu jest polski pomocnik Filip Jagiełło, który z powodu kontuzji nie zagrał jeszcze w tym sezonie.

Komentarze