Prezydent Interu opóźnia powrót gwiazdy

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. PressFocus

Romelu Lukaku i jego powrót do Interu Mediolan stanął pod dużym znakiem zapytania. Belgijski napastnik jeszcze niedawno wydawało się, że przed startem nowej kampanii na zasadzie wypożyczenia znów będzie bronił barw Czarno-niebieskich. Nowe wieści na temat piłkarza przekazał The Athletic.

  • Romelu Lukaku może ostatecznie nie wrócić do Interu Mediolan
  • The Athletic twierdzi, że prezydent włoskiego klubu nie chce zgodzić się na transakcję
  • Przedstawiciel Serie A nie ma zamiaru przejmować na swoje barki całej pensji piłkarza

Lukaku nie wróci na stare śmieci?

Romelu Lukaku w Chelsea raczej nie ma przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że w trakcie letniego okna transferowego Belg zmieni barwy klubowe. W mediach pojawiły się informacje, że Lukaku trafi na wypożyczenie do Interu.

Wicemistrzowie Serie A mieli przeznaczyć 10 milionów euro na wypożyczenie reprezentanta Belgii, a ponadto przejąć w 100 procentach pensję zawodnika. Ten drugi element ewentualnego porozumienia okazuje się kością niezgody. Prezydent Nerazzurrich Steven Zhang niechętnie podchodzi do tego typu rozwiązania.

Przedstawiciele Interu cały czas pracują nad sfinalizowaniem transakcji, mając nadzieję na wypracowanie odpowiednich ustępstw. Aczkolwiek na dzisiaj powrót Belga do ekipy ze Stadio Giuseppe Meazza stanął pod dużym znakiem zapytania.

Lukaku w ostatnim sezonie rozegrał 44 mecze, strzelając w nich 15 goli. Aktualnie zawodnik leczy kontuzję. Belg do teamu z Premier League trafił z Interu latem 2021 roku za 113 milionów euro. Dzisiaj rynkowa wartość piłkarza wynosi 70 milionów euro.

Czytaj więcej: Dyrektor Interu potwierdził dwa transfery do klubu

Komentarze