Przewidywany skład Włochów na mecz z Armenią

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Wszystko wskazuje na to, że ofensywny tercet piłkarskiej reprezentacji Włoch stworzą dzisiaj wieczorem w meczu przeciwko Armenii w ramach eliminacji do Euro 2020 tacy zawodnicy jak: Federico Chiesa, Andrea Balotti i Federico Bernardeschi. Znaki zapytania pojawiają się natomiast przy obsadzie środka pola.

Czytaj dalej…

W związku z tym, że kilku zawodników leczy kontuzje, to selekcjoner Squadra Azzurra w osobie Roberto Manciniego jest zmuszony do kilku roszad w składzie. W dzisiejszym boju zabraknie między innymi Giorgio Chielliniego, Lorenzo Insigne, Leonardo Spinazzoli, czy Mattii De Sciglio. Ponadto nauczkę od byłego trenera Zenitu Sankt Petersburg otrzymali Moise Kean i Nicolo Zaniolo.

W związku z tym, że niedysponowany jest kapitan Juventusu FC, można przypuszczać, że jego miejsce zajmie Alessio Romagnoli, który grał już kilka razy u boku Leonardo Bonucciego, więc taka zmiana wydaje się naturalną koleją rzeczy. Okazje do gry powinni otrzymać również Emerson Palmieri, czy Alessandro Florenzi.

W drugiej linii pewni występu od pierwszej minuty powinni być Jorginho i Marco Verratti. Wymieniony duet uzupełnić może Stefano Sensi, mając w ostatnim czasie niezły start w nowym sezonie ligi włoskiej.

Przewidywany skład reprezentacji Włoch na mecz z Armenią: G Donnarumma – Florenzi, Romagnoli, Bonucci, Emerson, Sensi, Jorginho, Verratti, Bernardeschi, Belotti, Chiesa.


Komentarze