Przełom w sprawie Leao! Nowa umowa kwestią czasu?

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Milan nie traci nadziei na zatrzymanie Rafaela Leao. Włoskie media informują, że w negocjacjach z piłkarzem nastąpił przełom, a osiągnięcie porozumienia jest bliższe niż kiedykolwiek. Portugalczyk miałby przedłużyć kontrakt o minimum dwa lata.

  • Rafael Leao budzi spore zainteresowanie, a Milan walczy o zatrzymanie swojego gwiazdora
  • Jeśli nie uda się dogadać, latem Portugalczyk zostanie sprzedany
  • Rozmowy między stronami zmierzają w odpowiednim kierunku i mogą niebawem zostać sfinalizowane

Milan wierzy w udane zakończenie sagi

Przyszłość Rafaela Leao od kilku miesięcy stoi pod znakiem zapytania. Już w trakcie zeszłorocznego lata poważne prace nad transferem prowadziła Chelsea, lecz Milan nie był zainteresowany rozstaniem z gwiazdorem. Teraz władze włoskiego klubu stoją pod ścianą i negocjują z Portugalczykiem warunki nowego kontraktu.

Obecna umowa Leao obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Jeśli nie uda się dogadać w kwestii dalszej współpracy, latem Milan zostanie zmuszony do sprzedaży. W ostatnim czasie wydawało się, że sprawa jest już przesądzona, a niefiligranowy zawodnik opuści San Siro. Na swoich listach życzeń mają go najbogatsi europejscy giganci.

Rossoneri nie składają jednak broni i wkrótce mogą zostać nagrodzeni. Krajowe media informują, że w rozmowach nastąpił pozytywny przełom, a porozumienie jest bliższe niż kiedykolwiek. Leao miałby przedłużyć kontrakt o minimum dwa sezony. Zwiększyłaby się także jego dotychczasowa pensja. Po uwzględnieniu bonusów miałby zarabiać rocznie 7,5 miliona euro netto.

Zobacz również: Allegri: trudno jest zachować jasność umysłu, gdy patrzysz na dwie różne tabele

Komentarze