Przełom w sprawie kontraktu Insigne

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne Pressfocus

Lorenzo Insigne ma kontrakt z Napoli tylko do 30 czerwca 2022 roku. Klub od miesięcy nie prowadził rozmów z zawodnikiem, ale teraz nastąpił przełom.

  • Dobre wieści nadchodzą z Neapolu
  • Napoli wznowiło kontakt z agentem Lorenzo Insigne
  • Włoch ma kontrakt z neapolitańczykami tylko przez rok

Kolejne dobre wieści dla Napoli

Sobota była dobrym dniem dla fanów Napoli. Ich ulubieńcy mierzyli się bowiem na Stadio Diego Armando Maradona z Juventusem w hicie 3. kolejki Serie A. Po dziesięciu minutach przegrywali 0:1, ale po zmianie stron odrobili straty. Finalnie triumfowali 2:1 i dzięki temu są liderem ligowej tabeli z ośmioma oczkami przewagi nad turyńczykami.

Niezwykle ważne sobotnie zwycięstwo nie jest jedyną pozytywną nowiną dla sympatyków neapolitańczyków. Przy okazji ostatniego meczu doszło do spotkania Aurelio De Laurentiisa i Vincenzo Pisacane. Prezydent Napoli oraz agent Lorenzo Insigne odbyli krótką rozmowę. Przebiegła ona w miłej atmosferze. Ta z pozoru nieistotna wymiana zdań jest jednak bardzo ważna.

Lorenzo Insigne ma kontrakt z Napoli obowiązujący tylko do 30 czerwca 2022 roku. Od miesięcy otoczenie 30-latka nie miało kontaktu z klubem. Wobec tego nie prowadzono żadnych negocjacji, a jest nad czym pracować. Włoch zarabia rocznie około cztery i pół miliona euro. Jego zdaniem, należy mu się podwyżka. Z kolei neapolitańczycy chcą, aby Insigne zgodził się na obniżkę wynagrodzenia. Różnica zdań jest żaden spora.

30-latek chętnie zostałby na Stadio Diego Armando Maradona, gdzie pełni funkcję kapitana zespołu. Być może będzie mu to dane także w następnych latach. Sobotnia rozmowa prezydenta Napoli z agentem Insigne to dobry sygnał i można spodziewać się, że strony za kilka tygodni podejmą rozmowy kontraktowe.

Czytaj także: Koszmarny występ Juve, Napoli z tarczą

Komentarze