Przełamanie Udinese, Cagliari pokonane

Serie A
Serie A

To była udana sobota dla Udinese Calcio, które przerwało fatalną serię. Przed własną publicznością pokonało 2:1 Cagliari Calcio.

W roli faworyta do pierwszego sobotniego spotkania 17. kolejki Serie A przystępowało Cagliari Calcio, które na wyjeździe mierzyło się z Udinese Calcio. Gospodarze po cichu liczyli jednak na sprawienie niespodzianki i przełamanie fatalnej passy.

W 39. minucie gospodarze zaskoczyli defensywę rywala z Sardynii i objęli prowadzenie. Seko Fofana zagrał w polu karnym do Rodrigo De Paula, który popisał się kapitalnym uderzeniem w okienko. Bramkarz gości nie miał w tej sytuacji żadnych szans.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. W 84. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po podaniu Paolo Farago na listę strzelców wpisał się Joao Pedro. Radość ze zdobycia wyrównującego gola nie trwała jednak długo.

Kilkadziesiąt sekund później Udinese ponownie było na prowadzeniu. Tym razem piłkę w bramce Cagliari umieścił Seko Fofana, który wykorzystał dogranie Stefano Okaki.

Udinese Calcio – Cagliari Calcio 2:1 (1:0)

1:0 De Paul 39′
1:1 Joao Pedro 84′
2:1 Fofana 85′