Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski Pressfocus

Przełamanie Fiorentiny i czyste konto Drągowskiego

Rywalizacja Fiorentiny ze Spezią Calcio rozpoczęła zmagania 23. kolejki Serie A. Bartłomiej Drągowski ma powody do dumy, ponieważ zakończył spotkanie z czystym kontem, a jego ekipa odniosła cenne zwycięstwo 3:0 (0:0). Natomiast beniaminek musiał zejść na ziemie po znakomitych wynikach w ostatnim czasie.

Spezia przegrała na własne życzenie

Od pierwszych minut to tegoroczny beniaminek był aktywniejszy pod bramką przeciwnika. Fioletowi grali bez pazura, a przez proste błędy narażali się na niebezpieczne kontrataki. Jednak między słupkami Fiorentiny na straży stał Drągowski. Na szczęście gospodarzy, zawodnicy Spezii mieli rozregulowane celowniki. Wielu ciekawym akcjom brakowało odpowiedniego wykończenia, przez co do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Odmieniona Fiorentina sięgnęła po zwycięstwo

Od trzech tygodni Fiorentina dryfowała po cienkim lodzie. Pasmo słabych wyników sprawiło, że gospodarze zaraz musieliby bronić się przed spadkiem. Tymczasem w drugiej połowie zobaczyliśmy odmienionych graczy Ranieriego. Fioletowi objęli prowadzenie już w 50. minucie po przepięknym strzale Vlahovica. Młody napastnik przejął futbolówkę w powietrzu i wpakował ją do pustej bramki. Co więcej, kwadrans później gospodarze Gaetano Castrovilli podwyższył prowadzenie. Włoch miał trochę szczęścia, ponieważ piłka wpadła do siatki po rykoszecie, czym zmyliła golkipera gości. Na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Festiwal strzelecki zakończył Valentin Eysseric, który wykazał się dużym opanowaniem w jedenastce rywala i technicyzm strzałem w lewy róg ustalił ostateczny rezultat na Stadio Artemio Franchi.