Przed meczami 5. kolejki Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy (24.11.2021)

Eldor Shomurodov
Eldor Shomurodov PressFocus

W czwartek swoje kolejne spotkania w europejskich rozegrają drużyny Lazio i Romy. Pierwsi w ramach Ligi Europy zmierzą się na wyjeździe z Lokomotiwem Moskwa, natomiast drudzy w Lidze Konferencji Europy podejmować będą u siebie Zorię Ługańsk.

Liga Europy. Lokomotiw Moskwa – Lazio: typy i kursy

Lazio z pięcioma punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Drużyna Maurizio Sarriego ma szansę zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. Potrzebuje do tego zwycięstwa w czwartkowym meczu w Moskwie. Gospodarze, którzy do tej pory nie odnieśli ani jednego zwycięstwa, cały czas mają szanse na grę w Lidze Europy także wiosną. Aby je zachować w czwartek również muszą sięgnąć po komplet punktów.

Nie ma wątpliwości, że w roli faworyta do meczu przystąpią goście ze stolicy Włoch, ale Lokomotiw będzie miał po swojej stronie atut własnego boiska. Temperatury panujące w Moskwie mogą także odegrać duże znaczenie.

Pierwsza konfrontacja obu zespołów zakończyła zwycięstwem Lazio 2:0 na Stadionie Olimpijskim.

Fortuna
1.90
wygrana Lazio

Liga Konferencji Europy. AS Roma – Zoria Ługańsk: typy i kursy

AS Roma w dotychczasowych spotkaniach spisywała się ze zmiennym skutkiem, ale z siedmioma punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy C. Drużyna Jose Mourinho jest w dość komfortowej sytuacji przed dwoma ostatnimi meczami, ale nie może sobie w żadnym wypadku pozwolić na porażkę w pojedynku z Zorią Ługańsk. Z kolei wygrana na pewno zapewni im miejsce w pierwszej dwójce, a co za tym idzie występy w europejskich pucharach na wiosnę.

Zoria jest bezpośrednim rywalem Romy w walce o wyjście z grupy. Przed czwartkową potyczką na Stadionie Olimpijskim w Rzymie nie ma jednak po swojej stronie zbyt wielu argumentów. Pierwszy pojedynek obu zespołów także zakończył się wygraną gości – 3:0.

STS
1.18
wygrana Romy

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze