Prosinecki: Dzeko chce przenieść się do Interu

Serie A
Serie A

Selekcjoner reprezentacji Bośni i Hercegowiny w osobie Roberta Prosineckiego ujawnił, że Edin Dzeko chce zmienić barwy klubowe. W ostatnim czasie zawodnik jest łączony z przeprowadzką z AS Romy do Interu Mediolan.

Czytaj dalej…

– Edin jest moim zdaniem jednym z najlepszych napastników na świecie – powiedział były zawodnik FC Barcelony i Realu Madryt w rozmowie z PassioneInter.com.

– Bardzo bym chciał, żeby poszedł do klubu, w którym ma większe szanse na zdobycie trofeów. Inter to świetny zespół, ze świetnym trenerem w postaci Antonio Conte – dodał Prosinecki.

– Dzeko jest jednym z najlepszych napastników, jakich kiedykolwiek widziałem w pracy. Nie chodzi tylko o to, o jego grę w reprezentacji Bośni i Hercegowiny, bo śledzę jego występy już od dawna – zaznaczył opiekun ekipy z Bałkanów.

– Często rozmawialiśmy o Interze. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy o jego sytuacji i jego przeprowadzce do tego klubu – mówił trener.

– Nie odbierając niczego Romie, która jest świetnym klubem, Edin staje teraz przed szansą, aby trafić do klubu, w którym może osiągnąć trochę więcej niż w stolicy Włoch – kontynuował Prosinecki.

– Dzeko cały czas ma przed sobą jeszcze kilka lat gry na wysokim poziomie – uzupełnił 50-latek.

Komentarze