Prokuratura żąda zawieszeń dla Agnelliego i De Laurentiisa

Andrea Agnelli i Pavel Nedved
Andrea Agnelli i Pavel Nedved PressFocus

Włoska Prokuratura Federalna zażądała pierwszych kar w sprawie procesu dotyczącego fikcyjnych zysków kapitałowych. Najwięcej przewinień udowodniono, jak dotąd Juventusowi i to wobec jego byłych i obecnych pracowników prokuratura żąda najwyższych kar.

  • W Rzymie rozpoczął się proces w sprawie fikcyjnych zysków kapitałowych. Brano w nim pod uwagę jedenaście drużyn piłkarskich i 61 dyrektorów
  • Włoska Prokuratura Federalna zażądała pierwszych kar, dotyczących jak dotąd Juventus i Napoli
  • Prokuratura chce roku zawieszenia dla Agnelliego i jedenastu miesięcy dla De Laurentiisa. Ponadto wnosi o 16 miesięcy zawieszenia dla pracującego w Tottenhamie Paraticiego, a także osiem miesięcy dla Pavla Nedveda

Juventus i Napoli na cenzurowanym, prokuratura żąda zawieszeń

W Rzymie rozpoczął się proces dotyczący fikcyjnych zysków kapitałowych. Bierze w nim udział jedenaście zespołów włoskiej ekstraklasy, a także 61 zatrudnionych tam dyrektorów. Pod uwagę wzięto 62 operacje, do których doszło na przestrzeni trzech sezonów w latach 2018-2021. Kluby zaangażowane w śledztwo to Juventus, Napoli, Empoli, Genoa, Sampdoria, Parma, Piza, Pescara, Pro Vercelli, Chievo Werona i Novara.

Pierwsze wnioski Włoskiej Prokuratury Federalnej nie napawają optymizmem – zwłaszcza sympatyków Juventusu. Zażądała ona zawieszenia prezydenta klubu, Andrei Agnelliego na rok. O dłuższą karę prokurator wnosi dla Fabio Paraticiego. Były dyrektor sportowy Starej Damy (w latach 2010-2021) ma otrzymać karę 16 miesięcy zawieszenia. Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu zmienił Turyn na Londyn, gdzie pracuje w Tottenhamie. Podobno prowadzone przeciw niemu śledztwo zaważyło o zmianie pracodawcy. Zdaje się, że kara nie ominie też Pavla Nedveda. Wiceprezes klubu ma zostać zawieszony na osiem miesięcy. Ponadto prokuratura domaga się 800 tysięcy euro grzywny.

Nie najlepiej wygląda też najbliższa przyszłość Aurelio De Laurentiisa. Prokurator żąda dla niego jedenastu miesięcy i pięciu dni zawieszenia.

To dopiero początek śledztwa. Zapewne pojawią się w nim kolejne nieprawidłowości, które powinny skutkować odpowiednimi karami dla dyrektorów zarządzających włoskimi klubami.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze

Comments 4 comments

Śmieszni ci Włosi. Badają (chyba laboratoryjnie) czy taki Audero jest rzeczywiście warty milion mniej czy więcej, a w tym czasie prawdziwe grube ryby ustalają sobie wartość Neymara akurat na 222mln i taki przelew
idzie za zdemotywowanego alkoholika 🙂