Problem Milanu przed meczem z Napoli, asystent Pioliego też z koronawiusem

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan już w najbliższy weekend zmierzy się z SSC Napoli w spotkaniu w ramach ósmej kolejki Serie A. Ekipa z Lombardii ma przed tym starciem duży problem, bo pozytywny wynik testu na COVID-19 zaliczył też asystent Stefano Pioliego – Giacomo Murelli. Odnotujmy, że wciąż na kwarantannie z powodu zakażenia przebywa pierwszy szkoleniowiec Rossonerich.

Czytaj dalej…

AC Milan pozostaje tym samym bez dwóch trenerów na kilka dni przed arcyciekawie zapowiadającym się meczem we włoskiej ekstraklasie. Dodajmy, że Czerwono-czarni po rozegraniu siedmiu spotkań ligowych są liderem rozgrywek z dorobkiem 17 punktów na koncie. Trzy “oczka” mniej mają z kolei najbliżsi rywale Rossonerich, czyli podopieczni Gennaro Gattuso.

“AC Milan informuje, że ​​Giacomo Murelli miał pozytywny wynik testu na COVID-19 przeprowadzonego w niedzielę” – brzmi komunikat klubu z Mediolanu.

“Pozytywny wynik został wczoraj potwierdzony drugim testem molekularnym. Murelli czuje się dobrze, przebywając już na domowej kwarantannie” – czytamy dalej.

W związku z powyższym zespołem Milanu dowodzić będzie w najbliższym czasie Daniele Bonera. 39-latek będzie mógł liczyć na wsparcie pozostałych członków sztabu szkoleniowego, w skład którego wchodzą: Davide Lucarelli, Gianmarco Pioli (drugi syn trenera, pełniący rolę analityka meczowego) i Luciano Vulcano oraz trenerzy bramkarzy Emiliano Betti oraz Luigi Turci.

Komentarze