Prezydent Torino nie pozostawił suchej nitki na Agnellim i Marotcie. “Zdradzili Serie A”

Andrea Agnelli
Andrea Agnelli fot. PressFocus

W poniedziałek odbyła się nadzwyczajne spotkanie z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów z ligi włoskiej w związku z oficjalnym komunikatem o utworzeniu Superligi. Tymczasem ciekawe zdanie przekazał w rozmowie z ANSA prezydent Torino FC Urbano Cairo. Jego zdaniem Andrea Agnelli i Beppe Marotta zdradzili Serie A i nie powinni dalej reprezentować tej ligi.

Superliga pozostawi rysy

Inter Mediolan, Juventus FC i AC Milan to kluby, które znajdują się w gronie 12 elitarnych ekip stojących za powstaniem Superligi. Przedstawiciele trzech klubów w trakcie poniedziałkowych dyskusji przekonywali jednak, że nadal chcą brać udział w rozgrywkach Serie A. Mimo że stworzyły Superligę. Sternik Byków z Turynu w rozmowie z włoską agencją informacyjną ANSA potępił natomiast plany Interu, Juventusu i Milanu dotyczące utworzenia nowych rozgrywek.

– To atak na zdrowie ligi. Skoro ktoś taki jak Beppe Marotta zrobił coś takiego, musi natychmiast zostać wykluczony z Włoskiej Federacji Piłkarskiej – powiedział Urbano Cairo.

– Jeśli jest się dyrektorem Interu, klubu, który zgodził się dołączyć do Superligi, nie można reprezentować Serie A i Włoskiej Federacji Piłkarskiej. To zagrożenie dla interesów tych związków – przekonywał prezydent Torino.

– Projekt się nie powiedzie. W każdym razie ci, którzy go wymyślili, atakują ligę i za tę zdradę muszą ponieść konsekwencje – zaznaczył 63-latek.

Agnelli oskarżony o przeszkadzanie w negocjacjach

To samo dotyczy prezesa Juventusu Andrei Agnelliego. Sternik Juve został oskarżony o sabotowanie transakcji sprzedaży 10 procent firmy medialnej prywatnym funduszom za 1,7 miliarda euro. Firma medialna została utworzona, mając kontrolować sprzedaż praw do pokazywania meczów z Serie A.

– Wygląda na to, że projekt dotyczący powstania Superligi powstał 10 stycznia. Powiedziałem zatem Andrei Agnelliemu podczas spotkania: “Jak możesz tu przyjechać, aby porozmawiać o solidarności. Przecież sabotowałeś negocjacje z koncernami, wiedząc już, że planujesz utworzenie Superligi?” – powiedział Cairo.

– Jak możesz negocjować operacje, skoro już pracujesz nad Superligą? Jak to robisz? To zdrada – atakował sternika Juve przedstawiciel Torino.

Komentarze

Comments 7 comments

Standardowe krzyki starego leśnego dziadka, jednego z wielu dziadków- którzy przez lata sprzeciwiali się nieuchronnym zmianom, które wiadomo było że nadejdą czy to się komuś podoba czy nie. W momencie kiedy mimo wieloletnim sprzeciwom zmiana jednak nastąpiła to jest wielki płacz…..

Kuriozalne jest to, że Milan Inter i Juventus stworzyły całkowicie DOBROWOLNE rozgrywki krajowe i zrezygnowały z udziału w CAŁKOWICIE DOBROWOLNYCH rozgrywek międzynarodowych jaką jest LM.
Żaden z tych klubów nawet słowem nie wspomniał o chęci zrewolucjonizowania czy wystąpienia z SerieA.

Wczoraj Perez przejechał się po nim i jego szmatławej gazetce, więc odreagowuje. Jeszcze tylko Lotito z podnóżków Uefy i chyba będzie komplet, bo Boniek też już coś wystękał 🙂 Z wielkich umysłów wczoraj wydalił coś z siebie też Cassano, a przeciwko chciwości wystąpił też nie kto inny jak Luis Figo – no to już szczyt 🙂
Ceferin, który już powinien mieć spakowaną torbę i podążyć drogą swoich wielkich poprzedników prosto do pierdla, opowiada o wartościach i zaraz wręczy puchar LM swojemu szejkowi z PSG, który wcześniej zapłacił mu za mundial w Katarze, a jego BeIN zapłacił za długoletnią umowę na transmisję LM 🙂 Z jednej strony kwiczy roztrzęsiony Słoweniec, a z drugiej Perez i Agnelli profesjonalnie i po cichu robią swoje, więc nie dziwię się że powoli zmienia się już nawet narracja mediów. Wczorajsze wystąpienie Pereza to majstersztyk, nie doceniałem go jako prezesa Realu, ale gość ma ogromne jaja żeby odważyć się na oderwanie tych wszystkich panicznie kwiczących ryjów od koryta. Jak obserwuję społeczności kilku z założycielskich klubów to te wszystkie reakcje przysparzają coraz większą sympatię dla superligi. A przypominam, że są tu Chelsea, Atletico i Milan srogo karane w ostatnich latach przez UEFĘ, a nie ma PSG, które w dziwny sposób zawsze unikało jakichkolwiek konsekwencji 🙂 No wybornie ogląda się ten spektakl, dużo ciekawsze od LM.

Perez to mistrz i jak widać niesamowity wizjoner. Cytując jednego z fanów Interu z ich forów – “Prowadź królu złoty :D”

Swoją drogą, kulisy powstawania Superligi będą pewnie tematem na niejedną książę. Chyba każdy kibic pomyślał sobie sobie – jakim cudem w dzisiejszym świecie, gdzie dziennikarstwo śledcze stoi na tak wysokim poziomie nikt nie puścił pary z ust? Poziom kolaboracji tych 12 klubów i jednocześnie konspiracji w jakiej utrzymany był ten projekt, do tego jego skala przerasta wszystko co dotychczas w footballu widzieliśmy :O

Po co te nerwy, Lotito już się wypowiedział: ,,Super Liga to tylko biznes, który nie odzwierciedla zaangażowania kibiców. Nie możemy pozbawiać sportu jego prawdziwej duszy, czyli pasji, marzeń. Wręcz przeciwnie – powinniśmy umożliwić każdemu rywalizację o wynik”.