Prezydent Milanu wyjaśnia: nie możemy wyremontować San Siro

AC Milan, San Siro
AC Milan, San Siro PressFocus

Prezydent AC Milan Paolo Scaroni wyjaśnił, dlaczego rossoneri wraz z Interem Mediolan zdecydowali się na budowę nowego stadionu zamiast renowacji istniejącego Stadio Giuseppe Meazza.

  • Inter i Milan czekają na budowę nowego stadionu
  • Wciąż nie ma konkretnych terminów realizacji tego projektu
  • Scaroni wyjaśnił, dlaczego nie zdecydowano się na remont obecngo obiektu

Inter i Milan czekają na nowy stadion

Inter i Milan desperacko dążą do budowy własnego stadionu chcąc opuścić San Siro, które jest ich domem od prawie 100 lat. Chociaż Stadio Giuseppe Meazza jest jednym z najbardziej kultowych stadionów piłkarskich na świecie, wyraźnie widać, że ma już swoje lata, a fakt, że jest własnością miasta, jest źródłem frustracji dla dwóch mediolańskich klubów.

– Nie możemy podjąć się wyremontowania San Siro, ponieważ grają na nim dwie drużyny, które także występują w europejskich pucharach. Rozgrywanych jest na nim wiele meczów, a w pobliżu nie ma żadnego innego obiektu, na który moglibyśmy przenieść się na czas remontu. To wszystko stanowi ogromny problem – przekonuje Scaroni.

– Posiadanie nowoczesnego stadionu ma kluczowe znaczenie dla rozwoju klubu. Musimy wypełnić lukę między Serie A a głównymi ligami europejskimi, przede wszystkim Premier League, gdzie przychody ze stadionów są jednym z głównych czynników wzrostu w ostatnich latach – dodał.

Jednak wciąż nie ma konkretnych terminów, kiedy doczekamy się nowego stadionu dwóch mediolańskich klubów. Wciąż pojawia się mnóstwo problemów urzędowych, choć wydaje się, że projekt jest coraz bliższy realizacji.

Zobacz również: Juventus w poszukiwaniu nowego dyrektora

Komentarze