Prezydent Lega Seria A apeluje do ministra sportu

Serie A
Serie A

Prezydent Lega Serie A Paolo Dal Pino wystosował list otwarty do ministra sportu Vincenzo Spadafory apelując do kontynuowania “konstruktywnego dialogu”.

Czytaj dalej…

Wznowienie rozgrywek w Serie A stanęło pod dużym znakiem zapytania po tym, jak protokół bezpieczeństwa przedstawiony przez Włoską Federację Piłkarską (FIGC) został uznany za niewystarczający. Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora stwierdził natomiast, że rząd jest gotowy wziąć na siebie odpowiedzialność w sprawie wcześniejszego zakończenia sezonu 2019/20, jeżeli uda się uzgodnić nowego protokołu medycznego.

“Bardzo doceniam dzisiejsze słowa ministra Spadafory i jego apel. Lega Serie A zawsze i chętnie angażowała się w konstruktywny dialog, mając pewność, że praca ministra sportu i nasza będzie ukierunkowana na wspólne dobro. To straszny cios dla kraju i dla świata, więc możemy z niego wyjść tylko wtedy, gdy pozostaniemy zjednoczeni. Jak wszyscy Włosi, chcemy jak najszybciej wrócić do pracy i doświadczyć normalnego życia” – czytamy w liście otwartym wystosowanym przez Paolo Dal Pino.

“To naturalne, że Lega Serie A chce wznowić grę w piłkę, byłoby nienaturalne sugerować inaczej. Każdy z danego zawodu zawsze będzie chciał to robić dalej. Jeśli można to robić z poszanowaniem norm i protokołów medycznych, to dobrze. W przeciwnym razie będziemy rygorystycznie przestrzegać, jak zawsze, decyzji rządu. Minister może być pewien naszej woli konstruktywnej współpracy i że moja jedność z prezydentem FIGC Gabriele Graviną jest całkowita” – dodał.

Komentarze