Prezydent Interu zablokował transfer Nainggolana

Radja Nainggolan
Radja Nainggolan fot. Abaca / Hepta / Sport Pictures

Radja Nainggolan nie zmieni barw klubowych przed zamknięciem okna transferowego, choć jego pozyskaniem poważnie zainteresowanie było Cagliari Calcio. Jak informuje La Gazzetta dello Sport, przenosiny reprezentanta Belgii do klubu z Sardynii zostały zablokowane przez prezydenta Interu Stevena Zhanga.

Czytaj dalej…

Nainggolan w zespole Cagliari występował już w poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia. Doświadczony pomocnik wystąpił wówczas w 26 ligowych spotkaniach, zdobywając sześć bramek i notując sześć asyst. Władze klubu z Sardynii były poważnie zainteresowane ponownym sprowadzeniem Belga do zespołu i doszły z nim nawet do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego transferu.

Na przeszkodzie w finalizacji transferu stanęły jednak zbyt wygórowane oczekiwania finansowe Nerazzurrich. Prezydent Interu Steven Zhang żądał za doświadczonego pomocnika co najmniej 10 milionów euro. Na wyłożenie takiej kwoty Cagliari nie mogło sobie pozwolić. W efekcie piłkarz przynajmniej do stycznia pozostanie na San Siro.

Nainggolana, który jest związany z Interem Mediolan umową do czerwca 2022 roku, czeka teraz trudna rywalizacja o miejsce w składzie drużyny prowadzonej przez Antonio Conte. W obecnym sezonie Belg wystąpił w jednym z trzech dotychczas rozegranych przez mediolański zespół ligowych spotkań.

Komentarze