Prezydent Interu wyznaczył cele na przyszłość

Steven Zhang
Steven Zhang Pressfocus

Inter Mediolan w najbliższym czasie czeka sporo wyzwań. O przyszłości drużyny i celach na nowy sezon, opowiedział jej prezydent Steven Zhang.

  • Steven Zhang wypowiedział się na kilka interesujących tematów
  • Prezydent Interu wierzy, że Simone Inzaghi to dobry wybór na stanowisko trenera
  • Chiński biznesmen deklaruje walkę o najwyższe cele w nowym sezonie

Simone Inzaghi nowym dowodzącym

Odejście Antonio Conte z Interu zszokowało piłkarskie środowisko. Media podawały różne scenariusze dotyczące zatrudnienia jego następcy. Finalnie włodarze klubu postawiły na Simone Inzaghiego.

Tak podpisanie kontraktu z byłym już opiekunem Lazio skomentował prezydent Nerazzurrich – Steven Zhang. – Simone pokazał w ostatnich latach, że jest wartościowym taktykiem o odpowiednim doświadczeniu, który pozwoli naszemu klubowi pozostać konkurencyjnym, co jest dokładnie tym czego oczekujemy. Trener będzie z nami współpracował, by klub pozostał na wysokim poziomie. Zna nasz projekt, zaakceptował go i jesteśmy szczęśliwi, że mamy go. Mamy nadzieję, że będziemy wspólnie wygrywać – rzekł chiński biznesmen.

Celem Liga Mistrzów

W zakończonej jakiś czas temu kampanii 2020/2021, kluczowym ogniwem Interu był Romelu Lukaku. Belg w samej Serie A strzelił 24 gole i zaliczył 10 asyst. Tym samym wydatnie przyczynił się do zdobycia przez Nerazzurrich pierwszego od 2010 roku mistrzostwa Włoch.

Prezydent mediolańczyków postanowił jednak docenić kolektyw, a nie poszczególnych piłkarzy. – To nie jest dobry moment na wyróżnianie jednego zawodnika jako symbol klubu. Piłka nożna to sport gdzie po boisku biega 11 zawodników, z których każdy współpracuje i walczy w celu zdobywania bramek. Scudetto wygraliśmy razem, nie dzięki jednostkom. Mogę z pewnością powiedzieć, że Romelu ma silną osobowość i jest zawodnikiem, którego szanują koledzy z drużyny. Jest on nie tylko świetnym zawodnikiem, lecz także i człowiekiem o wielkim sercu – stwierdził Zhang.

Inter w letnim oknie transferowym będzie głównie sprzedawał graczy, ale mimo tego wciąż chce osiągać dobre rezultaty. – Istnieje potrzeba zamknięcia mercato z dużym zyskiem kapitałowym, jednak chcemy jednocześnie pozostać konkurencyjni tak, by powalczyć w Lidze Mistrzów i oczywiście chcemy awansu do Ligi Mistrzów w kolejnym roku, ponieważ chcemy być w gronie wielkich europejskich klubów – powiedział prezydent mediolańczyków.

Nasuwa się zatem pytanie, czy Inter zdoła ponownie triumfować w Serie A? – To nie będzie łatwe. Siedem klubów marzy o wygraniu Scudetto co roku, później rzeczywistość okazuje się inna. Cieszmy się tym co udało nam się osiągnąć – zakończył Zhang.

Czytaj także: Napoli nie chce zastąpić Juventusu w Lidze Mistrzów

Komentarze