Prezydent Interu: Rasizm nie jest w naszym DNA

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Prezydent Interu Mediolan Steven Zhang zapewnia, że rasizm nie znajduje się w DNA jego klubu i zapowiedział rozmowę z Romelu Lukaku.

Czytaj dalej…

Reprezentant Belgii był adresatem rasistowskiego zachowania kibiców Cagliari Calcio w meczu, który został rozegrany przed przerwą na występy reprezentacji. Zachowanie kibiców klubu z Sardynii zostało również szokująco uzasadnione przez ultrasów Nerazzurrich, którzy twierdzili, że to jedynie forma zastraszania.

– W DNA naszego klubu jest walka z przemocą, rasizmem i wszelkimi innymi formami dyskryminacji – powiedział Zhang. – W tym zakresie piłka powinna kształcić ludzi na całym świecie. Porozmawiam z Lukaku, kiedy wróci ze zgrupowania reprezentacji.

– Inter został oparty na zasadach otwartości i międzynarodowości. Zawsze byliśmy otwarci na ludzi wszystkich kultur, narodowości i kolorów skóry. Te cechy są częścią DNA Nerazzurrich i zawsze będą. Mam nadzieję, że liczba przypadków rasizmu będzie się zmniejszać, aż zniknie, zarówno we Włoszech, jak i w innych częściach świat. Piłka nożna musi być zabawna, a nie być miejscem dla rasizmu – dodał.

Komentarze