Prawnik Leao zdementował niedawne doniesienia

Rafael Leao
Rafael Leao PressFocus

W ostatnich dniach okienka pojawiły się doniesienia, jakoby Rafael Leao wymuszał na Milanie zmniejszenie klauzuli odstępnego w jego umowie. Prawnik Portugalczyka w dosadnych słowach odpowiedział na te zarzuty.

  • Rafael Leao łączony jest z największymi klubami Europy
  • Jednocześnie prowadzi rozmowy z AC Milan w sprawie nowej umowy
  • Prawnik Portugalczyka zdementował ostatnie doniesienia, które pojawiły się w mediach

“Leao chce zostać w Milanie”

Rafael Leao to największa gwiazda AC Milan. Skrzydłowym reprezentacji Portugalii interesują się największe kluby Europy, z Chelsea, Manchesterem City, Paris Saint-Germain i Realem Madryt na czele. Jednocześnie 23-latek negocjuje warunki nowego kontraktu z Rossonerimi. Pod koniec zimowego okienka transferowego pojawiły się doniesienia, jakoby piłkarz wymuszał na klubie zmniejszenie o połowę klauzuli odstępnego, zawartej w jego umowie. Wynosi ona 120 milionów euro. Ciszę postanowił przerwać prawnik piłkarza, który w zdecydowanych słowach zareagował na ostatnie doniesienia.

“Pojawiło się wiele fałszywych i przekłamanych informacji na temat Rafaela Leao, zwłaszcza we włoskiej prasie. Miało to na celu tylko jedno: pasożytowanie na serdecznej i profesjonalnej wymianie zdań, którą prowadzimy z zarządem AC Milan w sprawie przedłużenia kontraktu. Pracujemy razem nad znalezieniem satysfakcjonującego rozwiązania dla każdej ze stron. Priorytet piłkarza się nie zmienił: chce zostać w Milanie i kontynuować swój rozwój w tej instytucji i mieście, które tak bardzo kocha. Rafael jest w pełni skupiony na osiągnięciu ważnych celów z klubem” – możemy przeczyta w oświadczeniu.

Leao rozegrał w tym sezonie 27 spotkań dla Milanu. Zanotował w nich dziewięć bramek i tyle samo asyst. Portal Transfermarkt wycenia Portugalczyka na 85 milionów euro.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze