Prandelli odszedł z Fiorentiny. Kto nowym trenerem Polaka?

Cesera Prandelli
Cesera Prandelli Pressfocus

Telewizja Sky Sport Italia wtorkowym popołudniem poinformowała o rezygnacji Cesare Prandelliego ze stanowiska trenera ACF Fiorentiny. Wszystko wskazuje na to, że Bartłomiej Drągowski będzie ponownie współpracował z Giuseppe Iachinim.

Powodem rezygnacji były słabe wyniki

Nie ma co ukrywać, że forma Fioletowych pozostawiała wiele do życzenia już od dłuższego czasu. Co więcej, zespół pod wodzą Prandelliego od połowy stycznia wygrał zaledwie trzy spotkania. Dotychczas Fiorentina uzbierała 29 punktów i zajmuje odległą 14. pozycję w tabeli Serie A. Gwoździem do trumny dla doświadczonego trenera miała być niedzielna porażka z AC Milan (2:3). Wówczas jeszcze trener Gigliati zaraz po zakończonym spotkaniu uciekał od kamer, nie udzielając nawet krótkiego wywiadu odnoście postawy swoich zawodników. We wtorek klub za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował kibiców o zmianach na stanowisku pierwszego trenera: Z ogromnym żalem przyjęliśmy prośbę trenera i rozumiemy, że powody wykraczają poza futbol. Cesare Prandelli jest trenerem i człowiekiem, który w ostatnich miesiącach dał z siebie wszystko, po raz kolejny pokazując głęboką więź i uczucie łączące go Fiorentiną – czytamy w oświadczeniu klubu.

Giuseppe Iachini wrócił do łask Fiorentiny

Według Sky Sports Italia do końca sezonu Fiorentinę poprowadzi Giuseppe Iachini. 56-latek znany jest włoskim kibicom, dzięki pracy w kilku zespołach Serie A. Ostatnim przystankiem w jego trenerskiej karierze była właśnie Fiorentina. Z Fioletowymi rozpoczął pracę zimą w sezonie 2019/20, a już jesienią 2020 roku został zwolniony. Przez 322 dni poprowadził drużynę do 12 zwycięstw, 10 remisów oraz ośmiu porażek.

Komentarze

Comments 2 comments