Prandelli: oby ta wygrana poprawiła naszą samoocenę

Cesare Prandelli
Cesare Prandelli fot. PressFocus

ACF Fiorentina wygrała w sobotni wieczór swoje piąte spotkanie w trakcie trwającego sezonu. Drużyna z Florencji w pokonanym polu pozostawiła FC Crotone, zwyciężają 2:1. Po zakończeniu meczu szkoleniowiec Fioletowych przekonywał, że w momencie, gdy jego zespół gra w ustawieniu 3-5-2, jest bardziej zrównoważony.

ACF Fiorentina dzięki wiktorii nad drużyną z Sycylii wskoczyła na dwunaste miejsce w tabeli. Viola zdołała się zatem zrehabilitować za blamaż z SSC Napoli, gdy przegrała 0:6. – Zagraliśmy dobrze, walcząc o każdą piłkę. Pozostaliśmy skoncentrowani i wygraliśmy, mimo że w drugiej połowie komplikowaliśmy sobie sytuacje – mówił Cesare Prandelli w rozmowie przed kamerą DAZN.

– We współczesnej piłce nożnej musisz być agresywny i odzyskać piłkę, gdy ma ją przeciwnik. Jakość jest oczywiście ważna, ale nic nie da, jeśli nie będzie determinacji do osiągnięcia celu i agresji. Musimy zatem wykorzystywać oba elementy w swojej grze. Szczególnie w naszej aktualnej sytuacji – przekonywał Włoch.

– Jakość poszczególnych piłkarzy nigdy nie może być stawiana wyżej niż gra zespołowa. Trzeba zatem umiejętności poszczególnych piłkarzy wykorzystywać tak, aby zyskał na tym zespół. Cieszę się, że dzisiaj w dużym stopniu to się nam udało – powiedział Prandelli.

Po bolesnej porażce przed tygodniem Fiorentina z Crotone wróciła do ustawienia 3-5-2. W tej kwestii szkoleniowiec teamu ze Stadio Artemio Franchii także się wypowiedział. – Środek pola był dzisiaj wieczorem znacznie bardziej zrównoważony i zorganizowany. Nie pozwoliliśmy Crotone na znalezienie wolnych przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać, że każdy mecz jest inny. Z każdego doświadczenia trzeba zatem wyciągać wnioski, zarówno tego pozytywnego, jak i negatywnego – rzekł Prandelli.

– W przyszłym tygodniu możemy napotkać inne problemy. Każdy zespół jest niebezpieczny w tym bardzo dziwnym sezonie. Mam nadzieję, że te trzy punkty zwiększą naszą samoocenę – podsumował 63-latek.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze