Prade: Nie było szans na zatrzymanie Chiesy

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. PressFocus

Federico Chiesa w trakcie zakończonego już okienka transferowego zamienił ACF Fiorentinę na Juventus FC. Komentarz w sprawie zmiany klubu przez piłkarza wyraził dyrektor sportowy klubu z Toskanii Daniel Prade, przekonując, że reprezentant Włoch nie brał pod uwagę kontynuowania swojej kariery w szeregach Fioletowych.

Czytaj dalej…

Federico Chiesa do teamu z Piemontu trafił na wypożyczenie ze zobowiązaniem do transferu definitywnego. Za samo wypożyczenie zawodnika Juventusu zobowiązał się zapłacić 10 milionów euro. Po spełnieniu określonych warunków Stara Dama będzie musiała wykupić piłkarza za 40 milionów euro plus 10 milionów euro dodatkowych premii.

– Nie można kontynuować związku, gdy miłość nie jest odwzajemniona – powiedział przedstawiciel klubu z Florencji w trakcie konferencji prasowej cytowane przez Football Italia.

– Tak już po prostu jest. Zarówno pod względem ekonomicznym, jak i sportowym była to dla nas bardzo dobra operacja, ponieważ 60 mln euro to dużo na obecnym rynku – kontynuował Prade.

– Negocjacje trwały długo, bo trzeba było załatwić kilka spraw. Przede wszystkim piłkarz musiał przedłużyć swój kontrakt, co miało ostatecznie miejsce. Warunki kontraktu pozostały na niezmienionych zasadach, czyli piłkarz nadal będzie otrzymywał na sezon 1,8 miliona euro. W każdym razie trzeba było omówić formę płatności i inne elementy kontraktu – powiedział działacz Violi.

Miłość nieodwzajemniona

Prezydent Fiorentiny Rocco Commisso nie był zadowolony ze sposobu, w jaki Chiesa naciskał na wyjście. Prade zabrał głos w tej kwestii.

– Commisso okazał mu tyle miłości i chętnie zatrzymałby go przy sobie, ale to naprawdę nie było możliwe. Według ojca Chiesy (byłego napastnika Fiorentiny – Enrico, przyp. red.), mieliśmy być klubem odskocznią dla piłkarza – powiedział działacz Fiorentiny.

– Do końca staraliśmy się zaoferować mu nową umowę, dzięki której mógł zostać z nami na dłużej, ale jego zdaniem nie było nawet pięć procent szans, aby takie porozumienie zostało osiągnięte – dodał Prade.

Komentarze