Prace nad nową umową Inzaghiego rozpoczęte

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. PressFocus

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Inter Mediolan po sezonie rozstanie się z Simone Inzaghim. Sukcesy z ostatnich tygodni sprawiły, że klub zmienił nastawienie i niebawem przedłuży kontrakt szkoleniowca.

  • Władze Interu Mediolan są zadowolone z przemiany, jaką w trakcie sezonu przeszedł zespół
  • Simone Inzaghi niebawem powinien przedłużyć swój kontrakt
  • Prace nad nową umową zostały rozpoczęte, a ich efekt poznamy w czerwcu

Inzaghi oszukał przeznaczenie

Inter Mediolan ma szanse na niesamowicie udane zakończenie sezonu 2022/2023. Po wygraniu Pucharu Włoch Nerrazzurich czeka jeszcze jeden finał – w czerwcu zagrają z Manchesterem City o triumf w Lidze Mistrzów. Ponadto, wciąż mogą zająć na koniec ligowych rozgrywek drugie miejsce w tabeli.

Ogromna w tym zasługa Simone Inzaghiego, który odpowiednio zareagował na kryzys i pomógł drużynie go zażegnać. W pewnym momencie sezonu wydawało się, że Włoch nie uratuje swojej posady, a po sezonie współpraca dobiegnie końca.

Na fali sukcesów, które w ostatnich tygodniach napotykają Inter, władze klubu zamierzają przedłużyć z Inzaghim kontrakt. Rozmowy w tej sprawie zostały już rozpoczęte, a ich finalizacji należy spodziewać się w czerwcu.

Na mocy nowej umowy Inzaghi związałby się z Interem Mediolan do połowy 2025 roku. Mógłby również liczyć na podwyżkę – jego pensja wyniosłaby wówczas sześć milionów euro za sezon gry.

Zobacz również: Inter powalczy o podpis legendy FC Barcelony

Komentarze